Kia začala prodávat vozy online

Jako jedna z prvních automobilek na českém trhu nabízí Kia online prodej svých vozů na online tržišti prostřednictvím autorizovaných dealerů. V první fázi bude online prodej dostupný pro elektromobily a Plug-in hybridy, ale v plánu je rozšíření nabídky o další modely.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 5. 2021 | Počet zobrazení: 92
 

Ojedinělá aukční akce Linde

Společnost Linde MH ČR připravila pro své zákazníky jedinečnou prodejní akci manipulační techniky. Jde o první aukci použitých vozíků, mezi kterými jsou i repasované vozíky. Zájemci o koupi se sami mohou rozhodnout, za jakou cenu je pro ně použitá technika atraktivní.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2021 | Počet zobrazení: 99
 

Cena povolenek trhá rekordy, je třeba si pospíšit

Nové emisní cíle vztažené k roku 2030 chtějí přivést Evropu co nejrychleji k uhlíkové neutralitě. Ceny povolenek téměř denně lámou rekordy. Odvětví spadající pod EU ETS jsou pod obrovským tlakem. Teplárenství nevyjímaje.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2021 | Počet zobrazení: 96
 

Solární elektrárny ČEZ uspořily tisíce tun uhlí a CO2

Fotovoltaické elektrárny provozované Skupinou ČEZ v ČR vyrobily za posledních deset let více než 914 tisíc MWh ekologické elektřiny. Ušetřily tak 822 tisíc tun uhlí a zamezily vypuštění více než 875 tisíc tun CO2.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 5. 2021 | Počet zobrazení: 90
 

Data Panel – specialista pro řešení na mobilních strojích

Nový člen skupiny Murrelektronik, společnost Data Panel, rozšiřuje portfolio skupiny o individuální decentralizovaná řešení pro mobilní stroje, pracující ve velmi drsných podmínkách.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2021 | Počet zobrazení: 119
 

Vážení návštěvníci vítejte zpět!

NTM se od středy 5. května 2021 otevírá v plném provozu od 9.00 do 18.00 h. Na návštěvníky čeká 13 stálých expozic, několik výstav včetně nových projektů „Česká stopa v historii výpočetní techniky“ a „Petr Tučný a (česká) designérská scéna“ a překvapení – v Dopravní hale je nově vystaven sportovní speciál Tatra Puma. Historie české techniky je opět na dosah.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2021 | Počet zobrazení: 107
 

Hromadná výroba plastových AM komponentů

Jako jeden z prvních zákazníků zakoupila společnost OECHSLER, pravděpodobně co do objemu celosvětově největší výrobce 3D tištěných plastových komponentů, postprocesní zažízení S1 od AM Solutions – 3D post processing technology.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 5. 2021 | Počet zobrazení: 105
 

Manta představuje přechod k elektrické verzi

Legendární Opel Manta se proměňuje v bezemisní ElektroMOD prototyp s ultramoderní „tváří“. Pod ikonickou černou kapotou motoru se už neukrývá zážehový čtyřválec, ale výkonný elektromotor. Písmeno “e” v označení GSe vyjadřuje systematickou cestu Opelu k elektrifikaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2021 | Počet zobrazení: 116
 

Speciální RR vytvořený na zakázku

Společnost Rolls-Royce Motor Cars a japonský architekt Kengo Kuma propojili luxusní svět automobilů a architektury v novém voze Dawn. Tento jedinečný automobil na zakázku je působivé vyobrazení nové rezidence The Kita v centru Tokia, kterou navrhl právě Kengo Kuma.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2021 | Počet zobrazení: 107
 

Infrastrukturu datových center čekají změny

V letošním roce prakticky všichni očekávají (relativní) návrat do normálu. Z hlediska fungování podnikového IT to ale rozhodně neznamená obnovu stavu před pandemií. Provoz podniků se totiž za uplynulý rok výrazně změnil, ať už jde o obchodní procesy nebo podpůrné technologie.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 5. 2021 | Počet zobrazení: 119