Investice do automatizovaného skladu od Jungheinrich

Globální lihovinová společnost Amber Beverage Group (ABG) podepsala dohodu se společností Jungheinrich o nákupu vybavení v hodnotě 15,5 milionu eur potřebného k vybudování automatického výškového skladu v lotyšském hlavním městě Rize.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2021 | Počet zobrazení: 189
 

Nejnovější poznatky, jak se koronavirus šíří aerosolem

Pokud respirátor dobře netěsní, snižuje se jeho účinnost a hůře chrání před šířením infekce. Obličejové štíty zachytí pouze velké kapénky, nikoli aerosol. Proč je důležité větrat? Mohou pomoci čističky vzduchu? Na otázky spojené s vlivem aerosolu pro šíření koronaviru podrobně odpovídá dokument německých odborníků.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2021 | Počet zobrazení: 233
 

SAP pomáhá zrychlit očkovací proces

O úspěchu očkování proti koronaviru rozhoduje nejen rychlost a efektivita, s jakou zvládají vlády jednotlivých zemí objednávat vakcíny pro své občany, ale také způsob, jakým se obyvatelé k této vakcíně dostávají.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2021 | Počet zobrazení: 248
 

Nové TV antény pro domácnost

Podle statistiky vyplývá, že 51 % lidí využívá k příjmu televizního signálu společnou anténu, 42 % spoléhá na anténu venkovní a zbytek na pokojovou. A právě pro lidi využívající pokojovou anténu připravila společnost Sencor dva nové typy: SDA 532 a SDA 212.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 3. 2021 | Počet zobrazení: 199
 

Tři nové chladiče MasterAir Stealth

Cooler Master přichází se třemi novinkami chladičů řady MasterAir. Jde o modely MA612 Stealth, MA612 Stealth ARGB a MA624 Stealth, které přinášejí vysoký výkon v elegantním designu, model ARGM je doplněn podsvícením.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2021 | Počet zobrazení: 184
 

Výkonný extra zvuk v kompaktním reproduktoru

Sony představuje novinku v podobě SRS-XB13, kompaktního přenosného bezdrátového reproduktoru s technologií Extra Bass, který šíří zvuk rovnoměrně do okolí. V prodeji bude od dubna 2021.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 3. 2021 | Počet zobrazení: 187
 

Pokročilý magnetický uchopovač pro přesné aplikace

Na rozdíl od standardních magnetických uchopovačů má novinka OnRobot MG10 programovatelné nastavení síly a integrované senzory úchopu a detekce dílů.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2021 | Počet zobrazení: 215
 

Chytrý modulární systém lineárního vedení

Společnost HIWIN nabízí pro provozy s rizikem vyššího znečištění řadu HIWIN CG. Základem stavebnicového systému je kolejnice s upravenou geometrií pro vysokou únosnost, která je vybavena krycím páskem, který minimalizuje pronikání prachu a dalších nečistot, jako jsou třísky, provozní kapaliny nebo dřevní prach, do vozíku vedení.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2021 | Počet zobrazení: 207
 

Modulární systémy pro ukládání elektrické energie

Společnost Fluence, která je společným podnikem koncernu Siemens a americké AES, představila novou generaci technologie pro ukládání energie. Je založená na továrním hardwaru, pokročilém softwaru a datové inteligenci, a kompletně mění přístup k budování a provozu energetických úložišť.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 3. 2021 | Počet zobrazení: 211
 

Data musí jít správným směrem

Výrobní zařízení v současných podnicích musí být flexibilní a umožňovat snadné provádění změn. Proto tam, kde je potřeba častější změna výroby při menších sériích, doporučuje společnost Murrelektronik mít správný návrh topologie sítě, která určuje jednotlivé faktory volené koncovými uživateli.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 3. 2021 | Počet zobrazení: 225