HELIOS Pantheon ve finále prestižní soutěže

ERP systém HELIOS Nephrite z produkce Asseco Solutions získal loni prvenství v soutěži IT produkt roku. Letos byl vyhlášen další ročník této prestižní soutěže a Asseco Solutions si již nyní může připsat úspěch. Další jeho nový produkt – HELIOS Pantheon pro oblast veřejné správy – se přes obrovskou konkurenci dostal mezi tři finalisty dané kategorie.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2021 | Počet zobrazení: 246
 

CZ LOKO dodá deset lokomotiv do Polska

Administrativně velmi náročné výběrové řízení na dodávku lokomotiv pro polského státního železničního dopravce PKP Intercity skončilo vítězstvím společnosti CZ LOKO. Ta do Polska na základě už uzavřené kupní smlouvy exportuje deset lokomotiv typu EffiShunter 300. První za rok a půl, kompletní sérii pak do dvou let.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2021 | Počet zobrazení: 247
 

Jak vrtulník pomáhá námořní pěchotě

V průběhu mise vyžaduje vedení vojenské operace silný tým, který je patřičně vybaven k překonání nejrůznějších nástrah náročného prostředí. Pro Námořní pěchotu Spojených států se nepostradatelným a spolehlivým pomocníkem staly vrtulníky Bell UH-1Y a AH-1Z.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2021 | Počet zobrazení: 268
 

Nový robot, který odolává vodním živlům

Vlhké a mokré prostředí přispívá k rychlé degradaci mechanických částí robota. Tato skutečnost inspirovala firmu igus, kterou v ČR výhradně zastupuje firma Hennlich, k rozšíření svého programu nízkonákladové automatizace. Jde o řešení z polymeru a nerezové oceli pro prostředí se stříkající vodou.

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2021 | Počet zobrazení: 263
 

Těžký vrtulník Sikorsky pro německý průmysl

Americký výrobce vrtulníků Sikorsky se v rámci výběrového řízení Bundeswehru na nové těžké nákladní vrtulníky uchází o realizaci výroby a zajištění provozu strojů Sikorsky CH-53K (King Stallion).

Celý článek...

 
Publikováno: 17. 2. 2021 | Počet zobrazení: 279
 

Let s udržitelným palivem

Poprvé na světě byl proveden let s pasažéry se strojem částečně využívajícím udržitelně vyrobený syntetický kerosen. Informace o experimentu byla oznámena na nedávné konferenci SAF v Haagu 8. února.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2021 | Počet zobrazení: 264
 

Škoda vybuduje obří solární elektrárnu

Společnost Škoda Auto, která nedávno ve svém mateřském závodě uvedla do provozu novou Centrální pilotní halu, připravuje další modernizační prvek: výstavbu největší střešní fotovoltaické elektrárny v Česku.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2021 | Počet zobrazení: 256
 

Bezstarostná pneumatika pro každou sezónu

S novou celoroční pneumatikou Cinturato All Season SF2 přichází Pirelli. Má být díky adaptabilnímu dezénu bezpečnější a přizpůsobivá každému ročnímu období a jízdnímu stylu. Vyhovuje i požadavkům na zimní pneumatiky.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 2. 2021 | Počet zobrazení: 243
 

Jak zvládnout jízdu na kruhovém objezdu?

Silnice na celém světě jsou plné rozmanitých kruhových objezdů. Jednu věc však mají společnou: v řidičích vyvolávají často rozpaky. Podle průzkumu společnosti Axa ve Španělsku, dva ze tří řidičů nevědí, jak správně řídit na kruhovém objezdu. Kdo má přednost v jízdě? V jakém jízdním pruhu mám jet? Kdy musím zapnout ukazatel směru?

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2021 | Počet zobrazení: 287
 

Prověrka 6. bloku ke komerčnímu provozu

V Leningradské jaderné elektrárně začala 1. února 2021 závěrečná prověrka 6. bloku před jeho uvedením do komerčního provozu. Blok má reaktor VVER-1200 a ruský jaderný dozor kontroluje to, zda je všechno připraveno v souladu s platnou legislativou.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2021 | Počet zobrazení: 242