Polská armáda vsadila na Ford Ranger XLT

Ve výzbroji polské armády se objevil nový univerzální terénní osobní automobil – Ford Ranger XLT. První stovku těchto vozidel převzali na sklonku minulého roku příslušníci 2. regionální logistické základny ve Varšavě.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2021 | Počet zobrazení: 918
 

Značka DS a Formule E

Poté, co společnost DS Automobiles zazářila s prvními generacemi vozů Formule E (DS Automobiles je jediným konstruktérem, který od založení šampionátu vyhrál každou sezónu alespoň jednu cenu E-Prix), se chystá vyvinout nový monopost a prodloužit své zapojení do této 100% elektrické disciplíny.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2021 | Počet zobrazení: 243
 

Od kultovního pohledu k reinterpretaci

Kultovní auto 70. let, mrknutí oka s plně rozsvícenými světly, říká vám to něco? Samozřejmě R5! Jeho šibalský pohled je součástí našeho dědictví a prototyp Renaultu 5 představený v lednu nemůže zapřít svého předchůdce.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 2. 2021 | Počet zobrazení: 237
 

Robot z ČVUT se bude učit skákat do schodů

Experimentální robot SK8O, řečený Skejto, který dokáže balancovat na dvou nohách s kolečky, byl vytvořen na půdě katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2021 | Počet zobrazení: 243
 

IP kamery s AI analytikou s hlubokým učením

Nové přírůstky v sérii síťových kamer P32 společnosti Axis jsou ideální pro dohled v celé řadě míst, včetně datových a logistických center. K dispozici je i verze s duální čipovou sadou navržena pro analytiku s umělou inteligencí (AI) a hlubokým učením.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2021 | Počet zobrazení: 233
 

Cenově dostupný smartphone s trojitým fotoaparátem

Společnost TCL Communication uvedla na český trh smartphone Alcatel 1SE, který nabízí 6,22palcový IPS displej s rozlišením HD+, trojitý zadní fotoaparát s umělou inteligencí (AI) a kombinaci 4GB operační paměti s interním úložištěm o kapacitě 64 GB.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 2. 2021 | Počet zobrazení: 230
 

Nová generace Bluetooth reproduktorů Bose

Na nových reproduktorech SoundLink Revolve II výrobce demonstruje svou schopnost vytvořit reproduktor s kompaktními rozměry a velkým zvukem. Revolve II a jeho výkonnější sourozenec Revolve+ II nabízí nyní kromě působivé reprodukce také moderní rozhraní Blootooth 5.0 a větší odolnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 2. 2021 | Počet zobrazení: 278
 

Odolný, tlačítkový a s bohatou výbavou

Novinka v nabídce odolných telefonů značky Evolveo navazuje na úspěšný model StrongPhone Z3 a přináší bohatou výbavu v robustním a odolném provedení. Nový model StrongPhone Z4 je ideální volbou pro všechny, kdo hledají telefon, který hodně vydrží a nabízí něco navíc.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 2. 2021 | Počet zobrazení: 262
 

Nové převodníky pro radarové snímače čerpadel

Novinkou v portfoliu Siemens je převodník Sitrans LT500 pro měření hladiny, průtoku a ovládání čerpadel pro radarové a ultrazvukové snímače nebo jakákoli jiná dvouvodičová zařízení 4–20 mA.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 2. 2021 | Počet zobrazení: 242
 

Časová tíseň za volantem? Nebezpečné reakce!

V dnešní nelehké době je čas tím, co mnohým lidem velmi schází. Pokud se však člověk snaží ušetřit cenné minuty či hodiny za volantem vozidla, většinou inklinuje k nepředvídatelnému chování na silnici. A to je často jediná příčina mnoha dopravních nehod.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 2. 2021 | Počet zobrazení: 255