GT-R Nismo se utkal se závodním dronem

Závodní dron nebo FPV dron (First-Person View, pohled z první osoby) je zvláštním druhem dronu, který má kameru nikoliv na spodku těla, ale naopak navrchu, aby viděl skvěle před sebe. Taková konstrukce je jako dělaná pro „létání s nohama na zemi” pomocí FPV brýlí nebo pro droní závody více pilotů.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2021 | Počet zobrazení: 248
 

Fotka vám může zachránit život

Turisté budou moct poslat záchranářům Horské služby fotku z místa události, záchranáři je tak snáze najdou díky vylepšenému přenosu polohy.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2021 | Počet zobrazení: 229
 

Jungheinrich se zaměřuje na zelenou energii

Všechny závody společnosti Jungheinrich v Německu budou využívat výhradně zelenou energii. Přechod zahraničních poboček a závodů na zelenou energii bude následovat. Zároveň Jungheinrich začal vyrábět vlastní solární energii a za tímto účelem postupně vybavuje své závody fotovoltaickými systémy.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 3. 2021 | Počet zobrazení: 217
 

Hlasový asistent zvýší efektivitu doručování balíků

Volkswagen Užitkové vozy usiluje společně s logistickou firmou Hermes o optimalizaci doručování balíků. Obě firmy spolupracují na aplikaci Neo, díky které může být tento asistent ovládán hlasovými povely nebo na dotykovém displeji a doručovateli sděluje důležité informace o následujícím doručovaném balíku.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2021 | Počet zobrazení: 223
 

OnePlus 9 už v březnu

Značka OnePlus bude spolupracovat s legendárním výrobcem fotoaparátů Hasselblad na vývoji nové generace kamerových systémů pro své vlajkové smartphony. Už nyní ale vylepšili kamerový systém nové řady smartphonu OnePlus 9, která přijde na trh letos 23. března.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2021 | Počet zobrazení: 211
 

Skončila druhá etapa vývoje tolerantního paliva

Ve výzkumném reaktoru MIR, který provozuje výzkumný ústav NIIAR (součást Rosatomu), byl dokončen druhý ozařovací cyklus palivových kazet s experimentálními tolerantními proutky pro reaktory VVER a západní typy tlakovodních reaktorů.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 3. 2021 | Počet zobrazení: 230
 

HIWIN – optimistický výhled

Brněnská společnost HIWIN oznamila, že vytvořila za rok 2020 zisk před zdaněním ve výši 25 milionů korun, a to i přes pokles obratu, který dosáhl 312 milionů korun. Růst ve čtvrtém čtvrtletí 2020 dovoluje optimistický výhled do roku 2021.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2021 | Počet zobrazení: 239
 

Aplikace využívá umělou inteligenci

Siemens rozšířil možnosti Mindsphere aplikace Predictive Service Assistance o modul založený na umělé inteligenci. Aplikace nyní dokáže identifikovat přesné vzorce poruchovosti v motorech již v počáteční fází, jako jsou vychýlení nebo vadné ložisko. Uživatelům tak pomáhá snížit prostoje a zlepšuje procesy údržby a správy náhradních dílů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2021 | Počet zobrazení: 248
 

TECHSYN umožní výrobu pneumatik s bezkonkurenčními vlastnostmi

Bridgestone společně s výrobcem syntetického kaučuku, firmou ARLANXEO, a s chemickým koncernem Solvay, oznámily spuštění nové platformy TECHSYN pro inovativní technologie v oblasti pneumatik, které umožní výrobu pneumatik s bezkonkurenčními provozními a ekologickými vlastnostmi.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 3. 2021 | Počet zobrazení: 247
 

Čistě elektrické Volvo C40 Recharge

Budoucnost společnosti Volvo se má ubírat ve znamení elektřiny. Od roku 2025 bude mít v portfoliu 50 % elektrických modelů, zbytek budou hybridy. A od roku 2030 má v plánu prodávat výhradně elektrická vozidla.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2021 | Počet zobrazení: 246