Průmysl vyzývá poslance k projednání energetické legislativy

Průmyslníci apelují na parlament, aby projednal návrh zákona o podporovaných zdrojích energie a tento klíčový dokument pro českou ekonomiku a její cíle v OZE mohl být schválen ještě letos.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2021 | Počet zobrazení: 111
 

Hlavní trendy kyberútoků, které ovlivní MSP služby

Distributor řešení N-able, společnost Zebra Systems, oznámil, že poptávku po MSP službách zásadně ovlivní nejnovější trendy kybernetických útoků, včetně vylepšených vyděračských taktik, malwarových technik a nových cest k napadání firemních systémů.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 4. 2021 | Počet zobrazení: 111
 

Daně řeší elektronicky jen každý třináctý Čech

Téměř třetina Čechů podává daňové přiznání stále v papírové podobě, čtvrtina ho na finanční úřad osobně i doručí a vrcholem digitalizace oběhu dokumentů ve firmách je v řadě případů e-mail, konstatuje zjištění průzkumu, který v dubnu nechala provést společnost Sofware602, zaměřující se na digitalizaci kancelářských procesů.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 4. 2021 | Počet zobrazení: 122
 

ZAT modernizuje vodní dílo Gabčíkovo

Česká společnost ZAT úspěšně zmodernizovala další část řízení na největší slovenské vodní elektrárně Gabčíkovo, kde aktuálně dokončila kompletní výměnu regulátorů turbín na blocích 7 a 8.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 4. 2021 | Počet zobrazení: 118
 

RegioJet vrací do provozu další spoje

Dopravce RegioJet se rychle vrací k původnímu rozsahu spojení, která byla v provozu před omezeními spojená s pandemií Covid 19. Opět nabídl např. mezi Ostravskem a Prahou až 11 vozové soupravy, vlakové spoje na trase Praha – Košice a zpět vezly 10 vozů.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 4. 2021 | Počet zobrazení: 113
 

Porsche: 90 let evoluce

Porsche vyrábí sportovní vozy již více než sedmdesát let. Technologické inovace pod vlajkou Porsche ale sahají mnohem dál do minulosti: Ferdinand Porsche svou konstrukční kancelář ve Stuttgartu založil a nechal zapsat do obchodního rejstříku už 25. dubna 1931.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2021 | Počet zobrazení: 130
 

S EV6 nižší sazby nabíjení

Značka Kia přichází s novým elektrickým crossoverem EV6, který bude v Evropě k dispozici ve 4. čtvrtletí letošního roku. Díky investicím do společnosti IONITY s širokou sítí vysokovýkonných nabíjecích stanic nabídne snížené sazby za kWh.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2021 | Počet zobrazení: 132
 

První solárně napájený elektromobil obouvá Bridgestone

Bridgestone použil pro pneumatiky Turanza Eco, vyvinuté speciálně pro Lightyear One, lehkou a ekologickou technologii ENLITEN, čímž významně přispěl k hospodárnosti a prodloužení dojezdu, jakož i k minimalizaci vlivu na životní prostředí.

Celý článek...

 
Publikováno: 23. 4. 2021 | Počet zobrazení: 131
 

Milióntý vozík od Linde MH míří k zákazníkovi

Linde Material Handling vyrábí ve svém výrobním závodě v Aschaffenburgu vysokozdvižné vozíky s protizávažím již od roku 1959. Letos v březnu zde sjel z výrobní linky již milióntý stroj a zamířil ke svému novému majiteli, společnosti Colorobbia España S.A. ve Španělsku.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2021 | Počet zobrazení: 152
 

Karty Sodexo jsou pro obchodníky férové

Platby kartou se staly zcela běžnými, jejich využívání ještě podpořila pandemie. Obchodníci upřednostňují bezhotovostní transakce i u menších položek v řádech desetikorun, a to i přesto, že z každé transakce odvádějí bankám poplatky.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2021 | Počet zobrazení: 140