Koráby s kilometry kabelů a energořetězů

Současné oceány křižují stovky výletních lodí, tzv. plovoucích měst. Lze na nich totiž najít vše od bazénů, heren přes divadla, restaurace nebo sportoviště. Aby to vše fungovalo, je potřeba přenášet energie z místa na místo a pohybovat mnoha věcmi, jako jsou opony nebo výtahy. To zajišťují flexibilní kabely a energetický řetězy.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2021 | Počet zobrazení: 257
 

Kamera s výjimečným obrazem a mikrofony

Společnost Axis Communications představuje novou IP kameru M3077-PLVE s vestavěnými mikrofony. Jde o kompaktní a cenově dostupnou pevnou kopulovitou kameru vhodnou i pro venkovní instalace, která poskytuje ostrý 360° panoramatický přehled bez slepých míst. Může sloužit i k analýze videa a zvuku.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2021 | Počet zobrazení: 296
 

První herní notebook s ultra nízkými tlačítky

Špičky prstů hráče jsou místo, kde mají herní zážitky svůj počátek. Proto jsou herní klávesnice tak důležité. Ale jelikož ne všechny herní klávesnice jsou rovnocenné, přichází na svět nová mechanická klávesnice Cherry MX na notebooku Alienware m15 R4, která posouvá zážitek ze hry na novou úroveň.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2021 | Počet zobrazení: 255
 

Cenově dostupné profi komunikátory

Průmyslové vysílačky Vokkero Guardian jsou určené pro obousměrnou komunikaci pracovních a bezpečnostních týmů. Díky odolné konstrukcí jsou vhodné pro použití v náročných podmínkách průmyslu, hlučných výrobních závodů, ve stavebnictví nebo zdravotnictví.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 4. 2021 | Počet zobrazení: 237
 

NTM zahájilo další kolo soutěže: Máte doma muzejní kousek?

V rámci dlouhodobé úspěšné spolupráce Národního technického muzea a kolektivního systému Elektrowin byl od 1. dubna zahájen již třetí ročník internetové soutěže „Máte doma muzejní kousek? Věnujte ho Národnímu technickému muzeu.“

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2021 | Počet zobrazení: 289
 

Až pětina lidí hledá levnější auto

Pandemie koronaviru výrazně ovlivnila nakupování ojetých vozů. Z průzkumu společnosti Cebia vyplynulo, že kromě poptávky po levnějších vozech stoupla i doba prodeje a potřeba kupujících znát o autě maximum dostupných informací.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2021 | Počet zobrazení: 161
 

Aplikace pomáhá s Crohnovou nemocí

Název nové mobilní aplikace IBD Pod Kontrolou je určena pro pacienty s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, vyvinula je organizace Pacienti IBD a společnost Takeda. Nemocným pomůže s lepší organizací času a dodržováním léčebných postupů.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 4. 2021 | Počet zobrazení: 166
 

Toyota testuje mobilní kliniku na vodík

Nemocnice Červeného kříže v japonském Kumamotu a Toyota Motor Corporation začnou do léta společně testovat první mobilní kliniku poháněnou vodíkovými palivovými články. Testy mají potvrdit efektivní využití komerčního vozidla na vodík v oblasti zdravotnictví.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 4. 2021 | Počet zobrazení: 191
 

Subterra využije EffiShunter z CZ LOKO

Akciová společnost Subterra se stane prvním českým soukromým provozovatelem lokomotivy typu EffiShunter 1000 z produkce CZ LOKO vybaveným systémem ETCS. Smlouvu na její dodání nyní podepsali představitelé obou firem.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 4. 2021 | Počet zobrazení: 191
 

Panasonic otevírá gigantické technologické centrum CXC

Společnost Panasonic soustavně rozšiřuje své aktivity v Evropě. V rámci svého areálu v Mnichově se nyní chystá otevřít nové Centrum technologií (CXC - Customer Experience Center). Komplex nabízí pro zákazníky B2B, obchodní partnery, vývojáře, start-upy a univerzity otevřenou platformu pro získávání a výměnu informací.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 4. 2021 | Počet zobrazení: 182