Skříň pro grafickou kartu

Společnost Cooler Master uvádí skříň pro umístění externí grafické karty MasterCase EG200, která nabízí kompletní řešení pro transformaci kancelářského notebooku v plně výkonnou pracovní či herní stanici.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2021 | Počet zobrazení: 149
 

Robot z lega hraje „Pro Elišku“

Ludwig van Beethoven by se asi hodně divil, kdyby slyšel svou skladbu „Pro Elišku“ v podání RHPv2. Nejnovější robot z Fakulty elektrotechnické ČVUT hraje skladbu, která patří do repertoáru začínajících klavíristů, na elektronické klávesy, ale již brzy si poradí i s náročnějšími díly na velkém klavírním křídle v Zengerově posluchárně.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 4. 2021 | Počet zobrazení: 171
 

Chytré zámky na kolo i lyže

Český technologický startup Pealock vyvinul unikátní elektronický zámek na sportovní vybavení. Ten díky pohybovému senzoru dokáže majitele upozornit na krádež či manipulaci s jeho vybavením, nejen alarmem, ale také notifikací na mobilní telefon.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2021 | Počet zobrazení: 168
 

Poptávka po jedinečných schopnostech konvertoplánů

Konvertoplán V-22 Osprey společnosti Bell Boeing má na kontě přes 600 tisíc letových hodin. Po tuto dobu má k dispozici nepřetržitou zákaznickou podporu zajišťující, aby si stroje udržely plnou operační připravenost na nejrůznější mise a pro přepravu klíčového nákladu nebo personálu.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2021 | Počet zobrazení: 150
 

60 let od letu Jurije Gagarina do kosmu

Psala se středa 12. dubna 1961. Celý svět s napětím sledoval zprávy o startu sovětské kosmické lodě s první kosmonautem Jurijem Alexejevičem Gagarinem. A otevřený automobil, kterým projížděl tento první kosmonaut Prahou, je ve sbírkách Národního technického muzea.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 4. 2021 | Počet zobrazení: 138
 

Vylepšený Toughbook pomáhá hasičům i vojákům

Společnost Panasonic přichází se svou nejnovější generací odolného notebooku Toughbook 33, nyní s o 40 % rychlejším výkonem, dvojnásobnou pamětí a dvojnásobně velkým úložištěm oproti svému předchůdci, přitom za srovnatelnou cenu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2021 | Počet zobrazení: 259
 

Živý přenos pomocí dronů zvyšuje efektivitu

Inspekce na místě jsou nedílnou součástí prakticky všech průmyslových operací a podniky proto hledají efektivní metody, jak je uskutečňovat. Velmi populárním nástrojem se stávají drony, možnosti jejich využití jsou ale stále limitované.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2021 | Počet zobrazení: 254
 

Hannoverské veletrhy se digitalizují

Jarní sezóna je tradičním termínem, kdy se svět průmyslu schází na dalším ročníku Hannoverských veletrhů. Jako většina velkých akcí přesouvá také pořadatel největšího strojírenského veletrhu HANNOVER MESSE své dění do digitální sféry a letošní ročník se tak odehraje ve virtuální formě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 4. 2021 | Počet zobrazení: 253
 

Switche – inteligentní komponenty

V síti dokáží switche číst příchozí data a odesílat je k příslušným zařízením. Závisí na nich výkon sítě. Podle potřeb firmy a funkcí zařízení lze volit mezi nespravovanými a spravovanými switchi. Murrelektronik uvádí další scénáře, jak mohou správné switche zvýšit výkon průmyslové sítě.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2021 | Počet zobrazení: 273
 

S roboty proti pandemii

Specialisté společnosti KUKA podporují boj proti pandemii Covid-19 prostřednictvím inovativních přístupů. Roboty pomáhají provádět koronavirové testy a hodnotit je v laboratoři a automatizovat výrobu lékařských a ochranných pomůcek.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 4. 2021 | Počet zobrazení: 267