Modely Peugeot bude zdobit nový lev

Na včerejší online tiskové konferenci představila paní Linda Jackson, Brand CEO nejstarší automobilové značky, zcela nové logo, které ztvárňuje lva. Obměna znaku automobilky se děje už po jedenácté od roku 1850.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 2. 2021 | Počet zobrazení: 276
 

Češi vyvinuli nový typ motoru pro akrobacii

Unikátní technické řešení zvolili čeští výzkumníci ve vývoji nového modelu motoru H75-A pro rostoucí segment cvičných letounů schopných akrobatického provozu. Zaměřili se na přeměnu současného leteckého motoru série H do náročných aplikací akrobatických cvičných letounů.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 2. 2021 | Počet zobrazení: 258
 

Světová premiéra první hry napsané umělou inteligencí

I v době, kdy jsou divadla zavřená, je možné navštívit jednu světovou premiéru – a to unikátní hru české provenience, kterou nevytvořil výhradně člověk. V páteční večer 26. února tak můžete být na vlastní oči i uši přímými svědky něčeho, co tu ještě nikdy nebylo - ZDE.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 2. 2021 | Počet zobrazení: 311
 

Nikon uvedl nový firmware a Základní sadu pro video

Aktualizace Firmware verze 1.10 zlepšuje výkonnost zaostřování s detekcí očí u modelů Z 7II a Z 6II, a nabízí doplňkové formáty záznamu videa i pracovní postupy. Nová Základní sada pro video Z 6II poskytuje všechny základní nástroje pro získání videoobsahu nové úrovně.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2021 | Počet zobrazení: 252
 

Interkom může doplnit systém videodohledu

Společnost Axis Communications přichází na trh s kompaktním, a přitom vysoce robustním síťovým videointerkomem, který je navržený pro obousměrnou komunikaci, spolehlivou videoidentifikaci a dálkové ovládání vstupu. Zajistí dohled i v úplné tmě nebo v náročných podmínkách.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2021 | Počet zobrazení: 248
 

Hennlich recykluje použité energetické řetězy

Novou službu začala poskytovat strojírenská společnost Hennlich ve spolupráci se svým německým partnerem, firmou igus. Firmy od zákazníků odeberou vyřazené plastové energetické řetězy všech značek, které se pak odesílají na recyklaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 2. 2021 | Počet zobrazení: 249
 

Maďarská „jaderka“ je nezbytná pro stabilizaci evropské sítě

Nové bloky jaderné elektrárny Paks mají podle závěrů vyšetřování EK stabilizovat přenosovou soustavu v regionu. „Dne 8. ledna došlo k rozpadu evropské energetické sítě na dvě části a byli jsme jen krůček od toho, aby se rozpadla úplně,“ říká Zsolt Hárfás, maďarský jaderný inženýr, který se podílel na přípravě státní energetické koncepce Maďarska.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2021 | Počet zobrazení: 444
 

Dachser pokračuje v digitalizaci

Nasazení nových nástrojů vzniklo na základě zaměstnanecké iniciativy Idea2Net, která přináší podněty a nápady pro zlepšení práce. Nástroje SmapOne a Pocketalk nacházejí využití v administrativě, na dispečinku i v logistických provozech.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2021 | Počet zobrazení: 249
 

Zemědělské pneumatiky s 10letou zárukou

Součástí strategie společnosti Bridgestone o neustálé zvyšování bezpečnosti je prodloužení záruky na radiální zemědělské pneumatiky. S platností od 1. ledna 2021 získají všichni jejich zákazníci výhody až 10letého záručního programu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2021 | Počet zobrazení: 237
 

S elektromobilem i do hor, vzkazuje značka Opel

Podle některých jsou elektromobily vhodné pouze pro města. To ale není celá pravda. Elektrické modely značky Opel prokazují své schopnosti i v kopcovitém a hornatém terénu díky vysokému točivému momentu, skvělé trakci, prvotřídní ovladatelnosti a dlouhému dojezdu.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 2. 2021 | Počet zobrazení: 241