V nemocnici budou roboty řídit vzorky krve

Pro dánskou nemocnici Aalborg University Hospital vyvinuli v LT Automation and Intellignet Systems robotický systém s přepravními boxy pro automatickou kontrolu a třídění krevních vzorků. Nový proces snižuje pracovní zátěž zaměstnanců a optimalizuje pracovní postupy.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 1. 2021 | Počet zobrazení: 311
 

WINTEC zahajuje prodej v Evropě

WINTEC, člen skupiny ENGEL se sídlem v Rakousku, rozšiřuje prodej vstřikovacích strojů t-win na Evropu. Dvoudeskové velké stroje tak budou dostupné po celém světě.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 1. 2021 | Počet zobrazení: 322
 

Největší větrná elektrárna v Rusku

Kočubejevská větrná elektrárna začala v lednu 2021 dodávat elektřinu na ruskou energetickou burzu. Elektrárna je druhým projektem společnosti NovaWind (divize Rosatomu) a také největší větrnou elektrárnou v Rusku.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2021 | Počet zobrazení: 338
 

Rozšíření multimediálních funkcí televizoru

Společnost Evolveo představuje multimediální centrum Stick Y2, které je postavené na platformě Android. Díky malým a kompaktním rozměrům je centrum vhodný zejména pro přímé zapojení do HDMI konektoru televize.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2021 | Počet zobrazení: 500
 

Vylepšené herní stroje

Nejtenčí notebooky Alienware m15 a m15 R4, jaké kdy byly pod touto značkou vyrobeny, jsou rychlejší a výkonnější. Další novinkou značky je Aurora Ryzen Edition R10 určená pro náročné hry a tvorbu.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 1. 2021 | Počet zobrazení: 313
 

Soundbar pro komplexní ozvučení

Bose uvedl na náš trh Smart Soundbar 300, který výrazně vylepšuje zvuk plochých televizorů, zlepšuje srozumitelnost filmových dialogů a díky technologiím a zvukovým vlastnostem je vhodný také pro působivou reprodukci hudby.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2021 | Počet zobrazení: 343
 

Přírůstek do řady objektivů G Master

Společnost Sony představila model FE 35mm F1.4 GM (model SEL35F14GM) – nejnovější přírůstek do řady fullframových objektivů G Master, který přináší prvotřídní kvalitu obrazu a nádherný bokeh pro široké výrazové možnosti v extrémně kompaktním a lehkém těle.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2021 | Počet zobrazení: 292
 

Vysokorychlostní otočná kamera s nočním viděním

Společnost Axis uvedla na trh novou otočnou kameru Q6135-LE. Novinka vyniká především rychlostí PTZ funkcí a schopností vypořádat se s takřka jakýmikoliv světelnými podmínkami díky IR přísvitu s dosahem až 250 m a technologii Lighfinder 2.0.

Celý článek...

 
Publikováno: 18. 1. 2021 | Počet zobrazení: 289
 

Průvodce světem elektromobilů

Rychlý rozvoj elektromobility s sebou přináší mnoho aspektů, které jsou pro klienty zcela nové. Pro snadnější orientaci v této oblasti značka Peugeot spustila v Česku internetovou platformu PeugeotElektromobilita.cz. Jejím cílem je zpřístupnit uživatelům těchto vozů svět elektromobility a poskytnout jim užitečné rady a řešení.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 1. 2021 | Počet zobrazení: 325
 

Škoda otevřela nové centrum pro stavbu prototypů

Vysoce moderní centrum pro stavbu zkušebních nosných konstrukcí a prototypů sdružuje veškeré výrobní kroky pod jednou střechou. Pro vývoj zkušebních vozů jsou k dispozici nejmodernější technologie, jako robotické stanice nebo prostory s virtuální realitou.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 1. 2021 | Počet zobrazení: 303