Připravuje se vývoj energeticky čistých lodí

Samsung Heavy Industries (SHI) a Bloom Energy podepsaly dohodu o společném vývoji lodí poháněných palivovými články. Jde o spolupráci, která je v souladu se záměrem snížení emisí produkovaných lodní dopravou.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2021 | Počet zobrazení: 288
 

„Lososí cesta“ je hotova

Metrostav dokončil unikátní dopravní projekty na severní polokouli v klimaticky mimořádně obtížných podmínkách. Na Islandu byl uveden do provozu tunel Dýrafjörður, a v Norsku systém dvou tunelů a mostu přes mořský záliv Åstfjord.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2021 | Počet zobrazení: 295
 

Hustší a stabilnější hořčíková baterie

Vědci severoamerického vývojového institutu automobilky Toyota spolu s experty z University of Houston vyvinuli novou hořčíkovou baterii, která by se mohla stát bezpečnější a levnější alternativou současných lithium-iontových akumulátorů.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2021 | Počet zobrazení: 305
 

Nové motory s nižšími NOx i spotřebou

Od 1. ledna 2021 platí pro osobní a lehké užitkové vozy v EU nová emisní norma se složitým označením EU6d-ISC-FCM, zkráceně EU 6 AP. U modelové řady Volkswagen T6.1 zahrnující nejrůznější verze, jsou technická opatření zajišťující splnění legislativních požadavků mimořádně náročná.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2021 | Počet zobrazení: 270
 

Autonomní mobilní roboty MiR

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR) oznámila, že její roboty byly v roce 2020 implementovány organizacemi z mnoha různých sektorů a na různé provozní role – zejména v oblasti průmyslové interní logistiky a ochrany zdraví na pracovišti.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 1. 2021 | Počet zobrazení: 304
 

LG na virtuálním CES

Na virtuálním veletrhu CES 2021 představí LG Electronics svoje úplně první QNED Mini LED televizory, jako špičku produktové řady prémiových LCD televizí LG pro rok 2021. Jde o nejnovější televizory značky, které představují obrovský skok v kvalitě obrazu LCD TV.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2021 | Počet zobrazení: 297
 

Sada adaptérů rozšíří dosah sítě

Novinka společnosti TP-Link v podobě AV600 Powerline Wi-Fi sady TL-WPA4226 KIT snadno rozšíří jediným dotykem dosah domácí Wi-Fi sítě. A to pod jedním názvem (SSID) a heslem.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2021 | Počet zobrazení: 290
 

Automatizované posuvné dveře s technologií OLED

Memorandum společností LG a Assa Abloy podepsané v rámci spolupráce na vývoji vůbec prvních transparentních automatizovaných dveří na světě, které budou zároveň digitálním nosičem.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 1. 2021 | Počet zobrazení: 284
 

První e-Traveller dorazil do Česka

V České republice lze objednávat nový e-Traveller se 100% elektrickým pohonem již od října letošního roku. Prvním klientem, který si převzal nový vůz, byl management hotelu Adam ve Špindlerově Mlýně a tento elektrický model bude sloužit k ekologické přepravě lyžařů na sjezdovky.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 12. 2020 | Počet zobrazení: 330
 

Zlatá medaile pro nejbezpečnější lehký užitkový vůz

Konsorcium Euro NCAP, které je tvořeno evropskými ministerstvy dopravy, autokluby, sdruženími pojišťoven a výzkumnými instituty, ocenilo po absolvovaných testech Volkswagen Transporter T6.1 zlatou medailí.

Celý článek...

 
Publikováno: 31. 12. 2020 | Počet zobrazení: 294