Datové schránky zažívají při pandemii boom

Využívání datových schránek v ČR rychle roste a uplynulý měsíc přinesl historický rekord. Za říjen počet zpráv rozeslaných přes datové schránky poprvé překročil hranici 10 milionů – bylo jich odesláno 10 507 108.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 11. 2020 | Počet zobrazení: 304
 

Virtuální veletrh ENGEL absolvoval úspěšnou premiéru

Pod mottem „True passion, real innovation, virtual experience“ představila v polovině října společnost ENGEL svůj první virtuální veletrh live e-xperience 2020. Podle výsledků jej organizátoři mohou oprávněně hodnotit jako úspěšný.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2020 | Počet zobrazení: 387
 

Ceny TA ČR už znají své vítěze

Technologická agentura ČR (TA ČR) předala již poosmé ocenění nejlepším projektům aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost. Mottem Dne TA ČR 2020, pořádaným letos pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka byla otázka: „Jste připraveni na budoucnost?“ a také udílení cen se neslo v duchu technologií budoucnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2020 | Počet zobrazení: 360
 

Světový unikát míří do hornického muzea

Hornické zařízení a vybavení hlubinného dolu v bočních stěnách lomu ČSA bude sloužit i po ukončení hlubinné těžby. Rozšíří expozici hlubinného dobývání hnědého uhlí v Podkrušnohorském technickém muzeu.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 11. 2020 | Počet zobrazení: 315
 

Iniciativy NSK v boji proti výrobcům padělků

Výrobce vysoce kvalitních ložisek, společnost NSK, je už dlouho obětí bezohledných výrobců padělků. Tito pirátští výrobci, klamající OEM i uživatele, se stěží sami zastaví ve svých podvodech. Firma NSK se ovšem brání řadou opatření, která tyto nemorální praktiky mají odstranit.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2020 | Počet zobrazení: 358
 

Předávání zásilek bezkontaktně

Bezkontaktní potvrzení o doručení zásilky, které vyvinula společnost DB Schenker, zajišťuje bezpečné předání zásilek při dodržení potřebných rozestupů. Technologii, která umožňuje podpis zákazníka až na vzdálenost tří metrů, využívá firma již v řadě evropských zemí, od listopadu bude dostupná také v ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2020 | Počet zobrazení: 369
 

Bezdotykové měření pomocí mikrobolometrického senzoru

SpyShop24.cz uvádí na český trh ruční termovizi Uti220K pro měření tělesné teploty. Jde o kompaktní ruční kameru, která umožňuje rychlé měření tělesné teploty vybrané osoby v zorném poli kamery ze vzdálenosti jeden metr.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 11. 2020 | Počet zobrazení: 328
 

ISS slaví 20. výročí na orbitu

Krouží nad našimi hlavami už celé dvě dekády – a za jasných nocí ji dokonce občas můžete s dobrýma očima (nebo dalekohledem) i zahlédnout – řeč je o mezinárodní kosmické stanici ISS, která právě nyní oslavila své 20. narozeniny.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2020 | Počet zobrazení: 434
 

Mobilní jednotky pro dezinfekci z Litoměřic

Novou mobilní jednotku, která dokáže účinně dezinfikovat uzavřené prostory a omezit tak například šíření koronaviru, začala na domácí trh dodávat litoměřická strojírenská firma Hennlich. Zařízení vyrábí velmi jemnou „suchou“ mlhovinu, která pronikne do každé části prostoru a účinně likviduje viry a bakterie.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2020 | Počet zobrazení: 380
 

Red Hat se připojuje k Otevřené výrobní platformě

Společnost Red Hat se připojila k iniciativě Otevřené výrobní platformy (OMP - Open Manufacturing Platform) v jejímž rámci poskytne své odborné znalosti v oblasti open source a otevřených standardů s cílem akcelerovat digitalizaci a inovace ve výrobě a celém hodnotovém řetězci a odbourání bariér v přístupu k datům.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 11. 2020 | Počet zobrazení: 347