Nový Leon je k dispozici i na CNG

Automobilka Seat zahájila výrobu nového modelu Leon TGI. Jde o verzi na zemní plyn, která rozšiřuje nabídku pohonů (na benzin - TSI, naftu - TDI, částečný hybrid - eTSI a externě nabíjitelný hybrid - e-HYBRID, pro kompaktní modelovou řadu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2021 | Počet zobrazení: 316
 

Flotilovým autem roku 2021 se stala Škoda Octavia

Titul Flotilový automobil roku v anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU pro letošní rok získala Škoda Octavia. Vítězství v kategorii Flotilové elektroauto roku získal VW ID.3. V anketě magazínů Business Car a Flotila o tom rozhodla početná odborná porota.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2021 | Počet zobrazení: 326
 

Spirit of Ecstasy – soška na kapotě

Emblém Spirit of Ecstasy pro společnost Rolls-Royce představuje mnohem víc než jen symbol značky. Pro zákazníky je silným, uznávaným znakem úspěchu, úsilí, výkonu a postavení. V jeho kráse, jednoduchosti, eleganci a jedinečnosti se snoubí vše, co zákazníci hledají ve svém motorovém vozidle Rolls-Royce.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2021 | Počet zobrazení: 351
 

Povrch modelu LS připomíná zrcadlo

Lexus LS je známý tím, že jako vlajkový sedan japonské automobilky posouvá hranice designu, uvádí moderní technologie, a zároveň navazuje na tradiční řemeslné umění a estetiku.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2021 | Počet zobrazení: 313
 

Veřejná dobíječka čerpá energii ze slunce

Od ledna tohoto roku lze dobíjet elektromobil elektřinou přímo ze slunce. E.ON otevřel zařízení, které v sobě spojuje fotovoltaickou elektrárnu, bateriové úložiště a veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Je aktuálně jedním z nejvýkonnějších svého druhu v ČR a stojí poblíž Břeclavi.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2021 | Počet zobrazení: 326
 

Nové skenery čárových kódů

Nová řada ručních čteček čárových kódů Omron V410-H představuje výkonné, kompaktní a snadno použitelné řešení pro různé možnosti použití. Tři modely této řady – XD, SR a HC – poskytují řešení pro sledovatelnost v celé průmyslové výrobě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2021 | Počet zobrazení: 333
 

Nová generace monitoru pevných částic

Divize Hydraulic and Industrial Process Filtration společnosti Parker Hannifin uvedla na trh monitor pevných částic Icount LaserCM30. Jde o snadno ovladatelné diagnostické zařízení pro práci v terénu, které servisnímu personálu poskytuje možnost rychle a snadno zhodnotit znečištění hydraulické kapaliny či oleje.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2021 | Počet zobrazení: 332
 

Iglidur E7 pro energeticky účinná pouzdra

Nízký součinitel tření nebo vynikající tlumení vibrací – to jsou vlastnosti, kterými tribo-polymerní materiál iglidur E7 potvrdil své silné stránky v samomazných lineárních posuvných prvcích firmy igus.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2021 | Počet zobrazení: 297
 

SP ČR: Stavební zákon musí být jednodušší a efektivnější

Návrh stavebního zákona potřebuje dotáhnout. Musí splnit požadavek jeden úřad, jedno řízení, jedno razítko. Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák proto na posledním jednání Hospodářského výboru apeloval na poslance, aby v návrhu stavebního zákona přijali kvalitní pozměňovací návrhy. Jedině tak se výstavba v ČR zrychlí a zjednoduší.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2021 | Počet zobrazení: 305
 

O krok blíže k udržitelné budoucnosti

Výzvy jako prevence vzniku odpadu, posilování konkurenceschopnosti či snižování uhlíkové stopy mají společné řešení. Tím je cirkulární ekonomika, koncept směřující k opětovnému využívání výrobků a zpětnému získávání zdrojů. Jak se tato teorie dostává do praxe, odrážejí posuny v chemickém průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2021 | Počet zobrazení: 315