Nový Talisman Grandtour je technicky dokonalejší

Automobilka Renault přichází s novým Talismanem Grandtour, který disponuje nejnovějšími technickými prvky. Jejich cílem je umožnit řidiči i pasažérům takový zážitek z jízdy automobilem, jako by cestovali první třídou.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2020 | Počet zobrazení: 349
 

Nákladní auta ujedou na vodík až 600 km

Toyota spolu s Hino Motors zahajují testy nákladních vozidel na vodíkové palivové články. Očekává se, že budou mít dojezd zhruba 600 km. Testy ověří reálnost používání palivových článků ke snížení emisí CO2 v logistice.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2020 | Počet zobrazení: 318
 

AP bude restaurovat historické Peugeoty

Prvním vozem, který byl vybrán k restaurování, je legendární model Peugeot 205 GTi, v černé barvě, s motorem 1,9 l. Vůz tak prošel rukama mechaniků, karosářů, čalouníků i klempířů. Po dokončení obdrží certifikát pravosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 10. 2020 | Počet zobrazení: 339
 

Netradiční gamingova myš Morfix

Společnost Trust uvedla na český trh zajímavou myš Morfix s výměnnými panely. Hráči si tak mohou ve vteřině přizpůsobit své herní příslušenství podle hry, kterou zrovna hrají. Levý výměnný boční panel nabízí buď 3, nebo 9 programovatelných tlačítek.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2020 | Počet zobrazení: 424
 

Nové monitory a konferenční řešení Dell

Společnost Dell představuje novinky v portfoliu UltraSharp monitorů a konferenční řešení Meeting Space. Podle výzkumu společnosti IDC je 81 % zaměstnanců přesvědčeno, že monitory s vyšším rozlišením, lepší ergonomií a kvalitnějším podáním barev zlepšují celkový komfort při práci.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2020 | Počet zobrazení: 373
 

Lenovo a Amazon Music šíří „neomezenou“ radost

Společnost Lenovo se spojila s Amazon Music, aby nabídli současným i novým uživatelům počítačů a tabletů značky Lenovo tři měsíce používání streamovací prémiové služby Amazon Music Unlimited zdarma.

Celý článek...

 
Publikováno: 16. 10. 2020 | Počet zobrazení: 334
 

Ze Země k ISS za tři hodiny

I když se z posledního dění v kosmonautice může zdát, že Rusko se nyní stáhlo ze scény do pozadí a kosmickým programům dominují hlavně SpaceX Elona Muska a čínské projekty, není to tak úplně pravda.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2020 | Počet zobrazení: 402
 

Prodloužení životnosti díky lineárním vedením

Trvanlivost lineárních vedení NH/NS od firmy NSK je ve srovnání s konvenčními produkty dvojnásobná. To je primární předností zvláště v těch průmyslových oborech, kde jsou klíčovým ukazatelem celkové náklady TCO. Při použití lineárních vedení NH/NS jsou požadavky na údržbu výrazně sníženy, stejně jako riziko nákladných odstávek stroje vlivem jeho předčasné poruchy.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2020 | Počet zobrazení: 362
 

Rusko posiluje svou flotilu jaderných ledoborců

Do svého mateřského přístavu v Murmansku doplul první ledoborec nové třídy LK-60 (projekt 22220) nazvaný Arctica, poté, co úspěšně absolvoval nezbytné testy. Nové moderní plavidlo, které bude zařazeno do služby ve vodách Severního ledového oceánu, je největším a nejvýkonnějším svého druhu na světě a v provozu má být minimálně 40 let.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 10. 2020 | Počet zobrazení: 337
 

Recyklační víkend NTM bude on-line

Národní technické muzeum společně s kolektivním systémem Elektrowin letos již po sedmé zve na Recyklační víkend. Vzhledem k současné situaci ovšem prostřednictvím internetu. Ve dnech 16. a 17. října 2020 bude možné nabídnout vysloužilý elektrospotřebič do sbírek muzea prostřednictvím události na Facebooku NTM.

Celý článek...

 
Publikováno: 14. 10. 2020 | Počet zobrazení: 395