Vláknový popisovací 20W laser

Nový 20W vláknový laserový systém LP-RV s velmi krátkým pulsem je ideální pro popis nejrůznějších materiálů. Od podsvícených přepínačů pro automobily, přes elektronická zařízení, zdravotnické aplikace až po kovové součástky nebo plastové výlisky.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2020 | Počet zobrazení: 326
 

Roboty se učí, jak pomáhat doma

Japonská automobilka Toyota nyní mohutně investuje do robotiky a umělé inteligence, a to nejen pro potřeby autonomních vozů. Robotický tým v rámci Toyota Research Institute představil úklidového robota zavěšeného pod stropem a ukázal také svoji novou laboratoř, která vypadá jako byt.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 11. 2020 | Počet zobrazení: 345
 

Uchopovač pro náročné aplikace

Společnost OnRobot představila svůj nejnovější přírůstek – paralelní uchopovač 2FG7 s certifikací IP67 – pro použití v čistých provozech pro maloobjemovou výrobu o mnoha sériích.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2020 | Počet zobrazení: 356
 

Inovativní komponenty pro roboty i koboty

Průmyslové roboty jsou již delší dobu jako volba efektivního řešení automatizace při nejrůznějších manipulačních a obráběcích procesech. Díky novým lineárním modulům Plug-and-Play od firmy Schaeffler, je možno oblast použití nejen průmyslových, ale i kolaborativních robotů, rozšířit.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2020 | Počet zobrazení: 379
 

Dny otevřených dveří na VŠTE

Dnes, 26. listopadu 2020, proběhne tradiční Den otevřených dveří na českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE). Vzhledem k současné epidemiologické situaci však poprvé netradičně, čistě v on-line formě.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 11. 2020 | Počet zobrazení: 352
 

Navštivte NTM virtuálně

Národní technické muzeum je v současnosti uzavřeno, ale je možné ho navštívit z pohodlí domova na dálku. Díky nové moderní virtuální prohlídce si mohou zájemci prohlédnout Dopravní halu s cennými skvosty české dopravní historie a expozici Hornictví s unikátní maketou Rudného a uhelného dolu.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 11. 2020 | Počet zobrazení: 383
 

HPE spustila vylepšený program – Partner Ready

Společnost Hewlett Packard Enterprise vylepšila partnerský program Partner Ready s cílem pomoci partnerům poskytovat lepší služby v segmentu malých a středních podniků (SMB).

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 11. 2020 | Počet zobrazení: 331
 

Tech Data jmenována evropským distributorem roku

Společnost Tech Data byla vyhlášena vítězem v kategoriích Distributor roku v rámci Evropy a Nejlepší distributor služeb zákazníkům v soutěži CONTEXT ChannelWatch 2020, ve kterých hlasovali partneři z celého regionu, kteří hodnotí své distributory v široké škále klíčových oblastí služeb.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 11. 2020 | Počet zobrazení: 311
 

Xerox PARC pomáhá s výzkumem oceánu

Společnost PARC (a Xerox Company) uzavřela smlouvu s Agenturou obrany pro pokročilé výzkumné projekty (DARPA) na další vývojovou fázi v programu Ocean of Things, který se zaměřuje na rozšíření znalostí vědců o oceánských oblastech.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 11. 2020 | Počet zobrazení: 336
 

Rychlé měření teploty těla

Bezpečnostní průchozí brána SE-1008 je moderní detekční rám, který slouží pro bezkontaktní měření teploty s kapacitou až 70 osob za minutu. Je vhodná tam, kde je vysoký pohyb osob, jako jsou velké firmy, školy, nemocnice nebo hromadné akce.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 11. 2020 | Počet zobrazení: 336