Omlazený Crossland s novou tváří

Nejprodávanějším modelem automobilky Opel na tuzemském trhu je SUV Opel Crossland, který přichází ve své nové podobě. Po nové vzezření modelu Mokka má i omlazený Crossland novou tvář „Opel Vizor“, která bude identifikátorem všech budoucích vozů Opel.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2020 | Počet zobrazení: 337
 

KiaCharge – jeden účet pro celou Evropu

Společnost Kia Motors spustila celoevropskou službu veřejných nabíjecích stanic s označením KiaCharge. Jejím prostřednictvím mají majitelé elektromobilů a plug-in hybridů značky Kia přístup k nejrozsáhlejší síti nabíjecích míst v Evropě, včetně řešení pro platby pomocí jediné karty a appky.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2020 | Počet zobrazení: 305
 

Flexibilní a vysoce výkonné hadice na vodík

Divize Polyflex společnosti Parker Hannifin uvedla na trh nové hadice na vodík Polyflex 2240P-04V32 HT-P vyvinuté speciálně pro vysokotlaké doplňování vodíku do elektromobilů poháněných palivovými články.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 10. 2020 | Počet zobrazení: 336
 

Specialista na TZB míří do Evropy

Na českém trhu technického zabezpečení budov se objevil nový silný hráč – GreMi KLIMA ze slovenské Žiliny, která se v červnu stala jediným akcionářem české firmy Luwex Praha a má smělé ambice.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2020 | Počet zobrazení: 482
 

K firmám na prověřování vozidel přibyl carVertical

Počet prodaných ojetých vozů jde rapidně i vlivem pandemie nahoru. Zato prodeje nových vozů stagnují. Za loňský rok se podle SDA prodalo necelých 250 tis. nových automobilů, zatímco ojetin kolem 700 tis.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2020 | Počet zobrazení: 439
 

Děti na startu

Před 7 lety vznikl celonárodní projet Děti na startu pod hlavičkou FISAF.cz a za podpory Ministerstva školství ČR. Jeho cílem je probouzet u dětí radost z pohybu a podle ohlasů všech se to opravdu daří.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 10. 2020 | Počet zobrazení: 343
 

Norimberský veletrh it-sa v novém formátu

Veletrh it-sa pořádaný v Norimberku od roku 2009 je největší evropskou akcí zaměřenou na bezpečnost IT a jedna z nejdůležitějších platforem pro řešení kyberbezpečnosti v oblasti správy cloudu, mobilních zařízení a zabezpečení dat a sítí na světě. A právě nyní odstartovala jeho nová celoroční platforma.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2020 | Počet zobrazení: 347
 

První seminář robotického broušení

Ve středu 16. září proběhl první „Seminar in the Box“ na téma robotické broušení. V lakařském tréninkovém centru Servind v Tuchoměřicích, nedaleko pražského letiště, se sešli zákazníci z oblasti přípravy povrchů ze segmentů OEM a TIER1.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2020 | Počet zobrazení: 326
 

Zdravotní štít dokáže eliminovat až 95 % typů virů.

Společnost Valeo vyvinula světově nejvýkonnější systém pro sterilizaci vzduchu v interiéru všech typů autobusů. Toto zařízení dokáže v jednom cyklu proudění eliminovat více než 95 % různých typů virů, včetně Covid-19.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 10. 2020 | Počet zobrazení: 285
 

Místo MSV pořádá virtuální veletrh igus

Ve dnech 6 a 7. října pořádá strojírenská společnost Hennlich první virtuální veletrh, kde společně s firmou igus představí několik desítek produktových novinek, které měly být původně uvedené na MSV v Brně.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 10. 2020 | Počet zobrazení: 351