CES 2021 – ohebné displeje

V rámci veletrhu CES oznámila společnost TCL uvedení dvou průlomových produktů a nově definuje standardy pro mobilní zařízení. Jedná se o 17palcový tištěný rolovatelný displej OLED a 6,7palcový rolovatelný displej AMOLED.

Celý článek...

 
Publikováno: 13. 1. 2021 | Počet zobrazení: 320
 

Třetí studio Peugeot Design Lab

Své první designové studio určené pro externí zákazníky mimo automobilové odvětví – Peugeot Design Lab, založila značka Peugeot už v roce 2012. Po Šanghaji a San Francisku je to nyní již třetí studio, které otevřela pro zákazníky, tentokrát v brazilském São Paulo.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2021 | Počet zobrazení: 321
 

Zimní pláště Pirelli pro elektrokola

Na základě zkušeností z automobilového průmyslu přichází italský výrobce pneumatik Pirelli nově se specifickým zimním pláštěm vhodným pro městská a elektrická kola. Inovativní řešení má vyhovět zimním podmínkám ve městech a zaručit vysokou bezpečnost.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2021 | Počet zobrazení: 316
 

Zelenější přístup k vývoji pneumatik

Společnost Bridgestone se kromě utváření trvale udržitelné budoucnosti mobility prostřednictvím svých produktů zaměřuje ve stejné míře také na investování do zelenějších metod ve vývoji pneumatik.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 1. 2021 | Počet zobrazení: 381
 

Důležité vrtulníky pro boj s požáry

Australská buš se s požáry potýká čím dál častěji, ty také sílí na intenzitě, jsou méně předvídatelné a sezóna, ve které se vyskytují, se prodlužuje. Jsou to hrdinové piloti, kteří udržují zemi v bezpečí.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2021 | Počet zobrazení: 332
 

NTM připomene Vladimíra Mandla, zakladatele kosmického práva

V souvislosti s 80. výročím úmrtí docenta práv Vladimíra Mandla připravuje Národní technické muzeum na začátek května 2021 odborný seminář věnovaný jeho osobnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2021 | Počet zobrazení: 312
 

Slovak Telekom spustil komerční 5G síť

Rozvoj sítí 5G odstartoval i na Slovensku: tamní operátor Slovak Telekom si pro zavedení 5G RAN sítě vybral společnost Ericsson a od 10. prosince pokrývá komerční 5G síť vybrané části Bratislavy.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2021 | Počet zobrazení: 305
 

Nová generace Mini-LED z dílny TCL

Výrobce spotřební elektroniky, společnost TCL Electronics, představí na veletrhu CES 2021 novinky v zobrazovacích technologiích a další zajímavé produkty napříč kategoriemi, které mají učinit život chytřejší, mj. i díky inovativní technologii Mini-LED nové generace.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet zobrazení: 346
 

Prémiová značka DS otevřela nové zastoupení v Brně

Pro nebývalý zájem zákazníků se značka DS rozhodla rozšířit svoji dostupnost kromě severní Moravy i na jižní Moravu, kde nově otvírá nové zastoupení. Ve spolupráci s partnerskou společností CARLING AUTO v Brně otevřela autorizovaný DS SERVIS a nové místo, kde lze vyzkoušet i objednat nejnovější modely DS.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet zobrazení: 316
 

Akcionáři schválili projekt fúze mezi FCA a PSA

Valné hromady akcionářů Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a Peugeot SA (skupina PSA) schválily 4. ledna 2021 navrhovanou fúzi mezi oběma společnostmi. Jejím výsledkem je vytvoření společnosti Stellantis N.V. (Stellantis).

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet zobrazení: 309