ATRAK zajišťuje přehled nad českým nebem

Společnost ATRAK, divize CSG Aerospace, předala druhou část systému AGAS. Tato softwarová firma poskytuje řešení pro letecký průmysl a vyvinula jej pro ministerstvo vnitra, kterému má sloužit k nepřetržitému dohledu nad vzdušným prostorem ČR.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2021 | Počet zobrazení: 357
 

Rok 2020 urychlil digitalizaci českého zemědělství

Jednou z dobrých zpráv právě skončeného loňského roku je výrazná modernizace zemědělství. Data skupiny BASF ukazují, že pandemie covidu-19 a s ní související omezení celosvětově urychlily zavádění efektivnější a udržitelné produkce. Značný pokrok nastal především v digitalizaci.

Celý článek...

 
Publikováno: 28. 1. 2021 | Počet zobrazení: 388
 

Nový Crossland s novou tváří Opel Vizor

Celosvětově druhým nejprodávanějším modelem německé automobilky Opel (a dokonce „jedničkou“ na českém trhu), je pohledné SUV Opel Crossland, který ve své druhé generační podobě vyjíždí nyní i na český trh.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2021 | Počet zobrazení: 331
 

Lexus LFA slaví narozeniny

Již deset let uplynulo od zahájení výroby LFA, originálního supersportu, jenž otevřel nový pohled na značku Lexus coby vizionářského výrobce vysoce výkonných vozů světové třídy. Od počátku byla jeho výroba omezena počtem 500 kusů.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2021 | Počet zobrazení: 309
 

Nissan uvádí nové logo

Moderní, plochý a dvourozměrný design nového loga podtrhuje neustálý vývoj automobilky Nissan a inovativní charakter mobility budoucnosti. Prvním modelem značky zdobeným novým logem je nedávno uvedená Ariya.

Celý článek...

 
Publikováno: 27. 1. 2021 | Počet zobrazení: 311
 

V kolínském přístavu prodlužují vlečkovou kolej

Na zhruba 24 milionů korun vyjde dostavba čtyř set metrů vlečkové koleje a instalace tří výhybek v kontejnerovém terminálu kolínského přístavu, kterou v prosinci zahájila společnost Swietelsky Rail CZ. Práce skončí v květnu.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2021 | Počet zobrazení: 330
 

Pandemie neměla vliv na výstavbu nových bloků

V uplynulém roce uvedl Rosatom do provozu nové bloky v Rusku i v zahraničí a u dalších bloků pokročil v přípravě jejich výstavby. Padlo také rozhodnutí o výstavbě čtyř nových bloků typu VVER v ruských jaderných elektrárnách.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2021 | Počet zobrazení: 300
 

Stavebnice pro děti i technologické nadšence

Český startup 3Dsimo přichází s novinkou v podobě stavebnic Noyce Joyce, které jsou určeny pro kreativní a technologické nadšence jakéhokoliv věku. Celá řada propojuje interaktivní zábavu s technologickými prvky, které každou stavebnici po sestavení promění v plně fungující hračku.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 1. 2021 | Počet zobrazení: 306
 

Signi zjednodušuje procesy v Podpořit.cz

Dobročinný internetový projekt Podpořit.cz je na české online scéně unikátem. Jeho tvůrci přišli na způsob, jak může úplně každý přispět na dobrou věc při nakupování na internetu – a nezaplatit ani korunu navíc.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2021 | Počet zobrazení: 341
 

NTM a František Křižík – „český Edison“

V pátek 22. ledna 2021 uplyne 80 let od smrti Františka Křižíka, který byl uznávanou osobností nejen v technice, ale i ve veřejném životě. Patrně nejznámějším Křižíkovým počinem je získání patentu na zdokonalení obloukové lampy, tento patent mu později vynesl dostatek finančních prostředků pro rozvoj jeho dalších technických projektů.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 1. 2021 | Počet zobrazení: 310