NTM připomene Vladimíra Mandla, zakladatele kosmického práva

V souvislosti s 80. výročím úmrtí docenta práv Vladimíra Mandla připravuje Národní technické muzeum na začátek května 2021 odborný seminář věnovaný jeho osobnosti.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2021 | Počet zobrazení: 284
 

Slovak Telekom spustil komerční 5G síť

Rozvoj sítí 5G odstartoval i na Slovensku: tamní operátor Slovak Telekom si pro zavedení 5G RAN sítě vybral společnost Ericsson a od 10. prosince pokrývá komerční 5G síť vybrané části Bratislavy.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 1. 2021 | Počet zobrazení: 278
 

Nová generace Mini-LED z dílny TCL

Výrobce spotřební elektroniky, společnost TCL Electronics, představí na veletrhu CES 2021 novinky v zobrazovacích technologiích a další zajímavé produkty napříč kategoriemi, které mají učinit život chytřejší, mj. i díky inovativní technologii Mini-LED nové generace.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet zobrazení: 318
 

Prémiová značka DS otevřela nové zastoupení v Brně

Pro nebývalý zájem zákazníků se značka DS rozhodla rozšířit svoji dostupnost kromě severní Moravy i na jižní Moravu, kde nově otvírá nové zastoupení. Ve spolupráci s partnerskou společností CARLING AUTO v Brně otevřela autorizovaný DS SERVIS a nové místo, kde lze vyzkoušet i objednat nejnovější modely DS.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet zobrazení: 290
 

Akcionáři schválili projekt fúze mezi FCA a PSA

Valné hromady akcionářů Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a Peugeot SA (skupina PSA) schválily 4. ledna 2021 navrhovanou fúzi mezi oběma společnostmi. Jejím výsledkem je vytvoření společnosti Stellantis N.V. (Stellantis).

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet zobrazení: 283
 

Z TPCA se stala TMMCZ

Toyota převzala závod TPCA v Kolíně. V tamní továrně bude vyrábět novou generaci Yarisu. Kolínská továrna, která do konce loňského roku fungovala pod označením TPCA, se od prvního ledna 2021 změnila na TMMCZ, což je nový obchodním název, který bude společnost používat.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet zobrazení: 283
 

Luwex dodá vzduchotechniku do Temelína

Společnost Luwex, která patří do slovenské skupiny Gremi Klima, bude dodávat vzduchotechnická zařízení pro budovy pomocných provozů tzv. kontrolované zóny, jaderné elektrárny Temelín.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2021 | Počet zobrazení: 290
 

Roste energetická spotřeba datacenter

V rámci Evropské unii se datová centra v roce 2018 podílela 2,7 % na celkové spotřebě energie v Unii a poptávka po energii do roku 2030 dosáhne 3,21 %, pokud bude vývoj pokračovat. Proto EK vydala studii zaměřenou na to, jak snížit spotřebu energie cloudových služeb a datových center.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2021 | Počet zobrazení: 292
 

Británie zkouší nahradit zemní plyn vodíkem

Britové se pustí jako první na světě do unikátního experimentálního projektu, v jehož rámci budou využívat k vytápění či vaření výhradně 100% čistý zelený vodík. Zhruba 300 domácností ve skotské obci Fife bude mít v první fázi k dispozici zdarma vodíkové kotle, ohřívače a kuchyňské spotřebiče.

Celý článek...

 
Publikováno: 7. 1. 2021 | Počet zobrazení: 287
 

První let vodíkového stroje

Počátkem listopadu loňského roku se poprvé vzneslo do vzduchu šestimístné komerční letadlo Piper-M s pohonem na vodíkové palivové články. Stroj vyvinula britská startupova firma ZeroAvia.

Celý článek...

 
Publikováno: 6. 1. 2021 | Počet zobrazení: 299