Bell testuje bezpilotní nákladní prostředek

V kanadských závodech týmu Bell Innovation v Quebecu se 11. prosince loňského roku uskutečnil první let bezpilotního nákladního prostředku APT (Autonomous Pod Transport) ve spolupráci s ARA Robotics. Cílem projektu bylo prozkoumat různé možnosti designu a zhodnotit změny ve výkonu, autonomii a uživatelské interakci.

Celý článek...

 
Publikováno: 15. 2. 2021 | Počet zobrazení: 251
 

10 let od znovuotevření NTM

Před 10 lety se začala psát nová kapitola dějin Národního technického muzea. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo 15. února 2011 NTM znovu otevřeno veřejnosti. V současnosti muzeum prezentuje své sbírky ve 22 expozicích v budově v Praze a ve dvou pobočkách, které za 10 let navštívilo přes 2,6 milionu návštěvníků. Své výročí oslaví NTM 15. února v 19 hodin koncertem – viz níže.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2021 | Počet zobrazení: 298
 

Šest let společně v cloudu

Již šesté výročí spolupráce, díky které Asseco Solutions může nabízet svým zákazníkům cloudové řešení svých informačních systémů – ERPORT, oslaví na jaře letošního roku společnosti Geetoo a Asseco Solutions.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2021 | Počet zobrazení: 281
 

VCHD Cargo se loni dařilo

Přepravní společnost VCHD Cargo zaznamenala v roce 2020 růst a loňský rok uzavřela s pozitivními výsledky. Navzdory velkému propadu exportních přeprav v prvním a druhém kvartále minulého roku navýšila podle předběžných výsledků svůj obrat, udržela svoji investiční strategii a posílila i po personální stránce.

Celý článek...

 
Publikováno: 12. 2. 2021 | Počet zobrazení: 284
 

Nový Opel Combo-e Life pohání elektřina

Opel hlásí příjezd dalšího elektrického modelu, tentokrát jde o mimořádně flexibilní automobil Combo-e Life, ve dvou délkách. Lze za něj dokonce připojit přívěs o hmotnosti až 750 kg, což je v tomto segmentu špičková hodnota.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2021 | Počet zobrazení: 278
 

Nový Leon je k dispozici i na CNG

Automobilka Seat zahájila výrobu nového modelu Leon TGI. Jde o verzi na zemní plyn, která rozšiřuje nabídku pohonů (na benzin - TSI, naftu - TDI, částečný hybrid - eTSI a externě nabíjitelný hybrid - e-HYBRID, pro kompaktní modelovou řadu.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2021 | Počet zobrazení: 280
 

Flotilovým autem roku 2021 se stala Škoda Octavia

Titul Flotilový automobil roku v anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU pro letošní rok získala Škoda Octavia. Vítězství v kategorii Flotilové elektroauto roku získal VW ID.3. V anketě magazínů Business Car a Flotila o tom rozhodla početná odborná porota.

Celý článek...

 
Publikováno: 11. 2. 2021 | Počet zobrazení: 291
 

Spirit of Ecstasy – soška na kapotě

Emblém Spirit of Ecstasy pro společnost Rolls-Royce představuje mnohem víc než jen symbol značky. Pro zákazníky je silným, uznávaným znakem úspěchu, úsilí, výkonu a postavení. V jeho kráse, jednoduchosti, eleganci a jedinečnosti se snoubí vše, co zákazníci hledají ve svém motorovém vozidle Rolls-Royce.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2021 | Počet zobrazení: 311
 

Povrch modelu LS připomíná zrcadlo

Lexus LS je známý tím, že jako vlajkový sedan japonské automobilky posouvá hranice designu, uvádí moderní technologie, a zároveň navazuje na tradiční řemeslné umění a estetiku.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2021 | Počet zobrazení: 278
 

Veřejná dobíječka čerpá energii ze slunce

Od ledna tohoto roku lze dobíjet elektromobil elektřinou přímo ze slunce. E.ON otevřel zařízení, které v sobě spojuje fotovoltaickou elektrárnu, bateriové úložiště a veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Je aktuálně jedním z nejvýkonnějších svého druhu v ČR a stojí poblíž Břeclavi.

Celý článek...

 
Publikováno: 10. 2. 2021 | Počet zobrazení: 292