Toyota bude pokračovat v segmentu minivozů

I nadále bude Toyota pokračovat v rozvoji v Evropě důležitého segmentu minivozů a potvrzuje výrobu již třetího modelu značky postaveného na podvozkové platformě GA-B.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2021 | Počet zobrazení: 229
 

Mitsubishi uvádí L200 Plus

Česká zastoupení značky Mitsubishi představilo pro český trh dvě novinky v podobě druhé výkonové varianty modelu L200 a prodloužené záruky. Verze L200 Plus nabídne výkon 127 kW a 502 Nm, a současně je od 17. února rozšířena tovární záruka na 7 let / 150 000 km.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 3. 2021 | Počet zobrazení: 226
 

Místo skalpelu virtuální nůž

Kovové nože a nástroje formovaly medicínu po tisíciletí. Zavedení radioterapie závislost na těchto prostředcích velmi snížilo, a to především při léčbě nádorů. Nicméně již před několika lety vnesl do tohoto oboru oživení nový typ skalpelu, který je unikátní tím, že nejde jen o nástroj fyzický, ale virtuální.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2021 | Počet zobrazení: 253
 

Spolehlivý bezpečnostní DVR systém

Evolveo uvádí na trh řešení, které se skládá ze čtyřkanálového DVR rekordéru a čtyř venkovních kamer. Kamery splňují normy IP66. Jde o systém Detective DV4, který monitoruje vybrané prostory a objekty a výrazně napomáhá k jejich zabezpečení.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2021 | Počet zobrazení: 229
 

Chytrý nástroj pro vzdálenou spolupráci

Inteligentní webkamery Huddly, které disponují umělou inteligencí, pomáhají překlenout propast mezi vzdálenými spolupracovníky. Hybridní pracovní prostředí je novou realitou a firmy i jednotliví pracovníci hledají zařízení, které jim tuto spolupráci mohou usnadnit.

Celý článek...

 
Publikováno: 3. 3. 2021 | Počet zobrazení: 223
 

Nízké investice brzdí konkurenceschopnost

České firmy do výzkumu a vývoje investují stále jen v omezené míře. Není to přitom kvůli tomu, že by k dispozici bylo malé množství odborníků, ale spíše systematickým podceňováním významu R&D i pro soukromý sektor. Význam inovací pro konkurenceschopnost však ve světě po pandemii ještě vzroste. Z pohledu lidských zdrojů se dá očekávat příliv nových expertů z Velké Británie a Běloruska.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2021 | Počet zobrazení: 245
 

Unikátní komponenty pro reaktor

Společnost CKBM, který patří do skupiny Rosatom, vyrobí a dodá speciální zavážecí stroj pro výměnu paliva v aktivní zóně reaktoru zalité olovem. Výrobu, dodávku a šéfmontáž parogenerátorů bude mít na starosti společnost ZiO-Podolsk.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2021 | Počet zobrazení: 226
 

Dachser dodal zásilku helikoptérou

Speciální požadavky vyžadují speciální řešení: Dachser Mexico zorganizoval pro dodavatele do automobilového průmyslu expresní přepravu helikoptérou do 300 km vzdáleného města. V situaci, kdy hrozilo zastavení výrobní linky, ušetřilo toto nezvyklé logistické řešení čas a především peníze.

Celý článek...

 
Publikováno: 2. 3. 2021 | Počet zobrazení: 214
 

Počítač od HPE pomáhá při průzkumu vesmíru

Společnost Hewlett Packard Enterprise pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 3. 2021 | Počet zobrazení: 229
 

Noční vozy Siemens se zaměřují na větší pohodlí

Ve Vídni představili společnosti ÖBB a Siemens Mobility design exteriéru prvního vozu nové generace netrakčních jednotek pro noční cestování nazývaných Nightjet. Tato moderní vozidla budou nasazena do provozu již na konci roku 2022.

Celý článek...

 
Publikováno: 1. 3. 2021 | Počet zobrazení: 231