Čína dala zelenou dalším jaderným blokům

V Číně byla schválena výstavba pěti nových jaderných bloků o celkovém výkonu 4,9 GWe, což zhruba odpovídá 10 % souhrnnému výkonu čínského jádra. Peking tak hledá alternativy k fosilním zdrojům. S odkazem na několik zdrojů to 15. dubna 2021 uvedla agentura Reuters.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2021 | Počet zobrazení: 132
 

Itálie se chystá na podzimní veletrh EMO 2021

Ve dnech 4. až 9. října 2021 proběhne v Miláně mezinárodní výstava kovoobrábění a nejdůležitější veletrh pro provozovatele světového zpracovatelského průmyslu, EMO Milano, podporovaný Evropskou asociací průmyslových odvětví obráběcích strojů CECIMO.

Celý článek...

 
Publikováno: 22. 4. 2021 | Počet zobrazení: 136
 

Zaměstnávání cizinců v době pandemie

Pokud se zaměstnavatel rozhodne nabírat cizince, navíc v době pandemie Covid-19, vyvstávají otázky: Lze vůbec v této době cizince zaměstnávat? Prodlužuje se doba, kdy zaměstnanec může nastoupit? Jak je to s vládními restrikcemi – z jakých zemí k nám aktuálně může cizinec docestovat, platí pro něj karanténa a jaký je výhled na následující období?

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 4. 2021 | Počet zobrazení: 143
 

EuroBLECH v nové digitální podobě

Již příští týden odstartuje přední výstava technologií zpracování plechů na světě – mezinárodní veletrh EuroBLECH. Událost, která se za normálních okolností koná tradičně v dvouletých intervalech v německém Hannoveru, a pokrývá celý řetězec technologie zpracování plechů, se letos odehraje v digitálním formátu.

Celý článek...

 
Publikováno: 21. 4. 2021 | Počet zobrazení: 124
 

Mustang je podruhé nejprodávanějším sportovním vozem světa

Ford Mustang, který 17. dubna oslavil 57. narozeniny, se stal již podruhé za sebou nejprodávanějším sportovním vozem světa. Mezi sportovními kupé mu pozice bestselleru náleží dokonce už šestým rokem v řadě.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2021 | Počet zobrazení: 139
 

Goodyear vstoupil do sezóny testů dvěma vítězstvími

„Goodyear pojal Eagle F1 Asymmetric 5 jako nejmodernější univerzální letní pneumatiky,“ řekl Piotr Nagalski, ředitel marketingu Goodyear v Evropě. „Jsme hrdí na to, že prestižní německé magazíny Auto Zeitung a Gute Fahrt docenily jejich užitné vlastnosti na mokrých i suchých silnicích.”

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2021 | Počet zobrazení: 231
 

Ostravské elektrobusy

Dopravní podnik Ostrava (DPO) rozšíří svou flotilu vozidel o 24 elektrobusů Solaris, pro které zajistí Siemens dobíjecí řešení. Vysokonapěťová infrastruktura pro tento projekt vytvoří technologické zázemí pro dosud největší českou zakázku na dodávku elektrobusů.

Celý článek...

 
Publikováno: 20. 4. 2021 | Počet zobrazení: 130
 

Kia mění obchodní název v Česku

České zastoupení automobilky Kia, společnost KIA MOTORS CZECH s.r.o. mění v rámci celosvětové transformace značky svůj obchodní název. Po 28 letech činnosti v České republice se tuzemské zastoupení značky přejmenovává na Kia Czech s.r.o., a to s účinností od 16. dubna.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 4. 2021 | Počet zobrazení: 148
 

Dobíjení stouplo o třetinu, čerpání pohonných hmot klesá

O více než 33 % vzrostl v 1. čtvrtletí meziročně objem elektřiny odebrané v síti veřejných rychlodobíjecích stanic ČEZ. Téměř 800 tisíc kWh načerpaných od ledna do března je zhruba tolik, co e-auta „natankovala“ u stojanů ČEZ za celé pololetí roku 2019. Nejčastěji řidiči elektromobilů doplňovali baterie vozů v Mladé Boleslavi a v Praze.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 4. 2021 | Počet zobrazení: 165
 

Čeští výzkumníci budou koordinovat APAL

ÚJV Řež pracuje na mezinárodním projektu, který je zaměřený na řešení dlouhodobého provozu jaderných elektráren v Evropě.

Celý článek...

 
Publikováno: 19. 4. 2021 | Počet zobrazení: 124