Spojení pro společný vývoj

Automobilky Isuzu Motors, Hino Motors a Toyota Motor Corporation uzavřely dohodu o společném vývoji užitkových vozidel a založily společnou plánovací firmu Commercial Japan Partnership Technologies Corporation.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2021 | Počet zobrazení: 184
 

Mitsubishi převezme pro Evropu dva modely Renault

Vedení Aliance oznamuje, že společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) rozhodla o využití dvou modelů svého aliančního partnera Renault pro evropský trh. Tyto modely, o kterých se zatím jedná, budou představeny v rámci dealerské sítě na vybraných trzích v Evropě od roku 2023.

Celý článek...

 
Publikováno: 29. 3. 2021 | Počet zobrazení: 174
 

MSV Brno letos bude, ale později

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně se letos uskuteční, ale místo tradičního podzimního termínu až téměř v závěru roku – mimořádně od 8. do 12. listopadu 2021, kdy by už měly být pandemické podmínky příznivější pro konání této významné průmyslové akce.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2021 | Počet zobrazení: 220
 

Společný podnik TVELu a Framatomu

Německý federální antimonopolní úřad potvrdil, že společnost TVEL (součást Rosatomu) a francouzský Framatome mohou vytvořit společný podnik na výrobu jaderného paliva.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2021 | Počet zobrazení: 220
 

Kalhoty ze starých pneumatik

Společnosti BASF a Vaude společně postupují směrem k efektivní cirkulační ekonomice a v rámci jejich spolupráce vznikl projekt umožňující vytvořit z polyamidů na bázi chemicky recyklovaných pneumatik robustní outdoorové kalhoty.

Celý článek...

 
Publikováno: 26. 3. 2021 | Počet zobrazení: 213
 

Základní prvek sítě - switche

Jde o inteligentní komponenty, na kterých závisí výkon sítě. Dokáží číst příchozí data a odesílat je k příslušným zařízením. Volba mezi nespravovanými a spravovanými switchi, jak uvádí odborníci společnosti Murrelektronik, je omezena na potřeby a funkce zařízení.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 3. 2021 | Počet zobrazení: 233
 

Jedinečná mobilní očkovací centra z Luwexu

Zatímco státy řeší kde a jak naočkovat miliony lidí vakcínami proti nemoci covid-19, česká firma Luwex se svou mateřskou slovenskou společností GreMi KLIMA a partnery vyvinula mobilní očkovací centrum. První se již osvědčily v Německu a Belgii.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 3. 2021 | Počet zobrazení: 216
 

Inovovaná řada pohonů pro malé ventily

Siemens Smart Infrastructure rozšířil řadu servopohonů SSA pro malé ventily o nové funkce pro energeticky úspornější a všestranné řešení hydrauliky pro místnosti. Nabízejí větší flexibilitu od analogového řízení až po KNX komunikaci pro řízení místností.

Celý článek...

 
Publikováno: 25. 3. 2021 | Počet zobrazení: 209
 

ISCAR uvádí novou řadu vyměnitelných hlav AVC

K již vyráběné široké řadě vyměnitelných hlav AVC, používaných s antivibračními tyčemi AV-D WHISPERLINE, ocelovými vnitřními držáky SH-D a držáky se stopkou CAMFIX, rozšířil ISCAR sortiment hlav o nový typ hlav AVC pro operace vnitřního zapichování, soustružení a závitování.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2021 | Počet zobrazení: 221
 

Roste zájem o německy mluvící uchazeče

I když hlavním komunikačním jazykem mezinárodních firem je obvykle angličtina, mnoho společností hledá uchazeče, kteří zvládají plynule hovořit i dalšími jazyky. Dle náborářů z centra podnikových služeb SAP Services je v ČR aktuálně patrný nedostatek uchazečů s plynulou němčinou.

Celý článek...

 
Publikováno: 24. 3. 2021 | Počet zobrazení: 192