Nové skenery čárových kódů

Nová řada ručních čteček čárových kódů Omron V410-H představuje výkonné, kompaktní a snadno použitelné řešení pro různé možnosti použití. Tři modely této řady – XD, SR a HC – poskytují řešení pro sledovatelnost v celé průmyslové výrobě.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2021 | Počet zobrazení: 300
 

Nová generace monitoru pevných částic

Divize Hydraulic and Industrial Process Filtration společnosti Parker Hannifin uvedla na trh monitor pevných částic Icount LaserCM30. Jde o snadno ovladatelné diagnostické zařízení pro práci v terénu, které servisnímu personálu poskytuje možnost rychle a snadno zhodnotit znečištění hydraulické kapaliny či oleje.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2021 | Počet zobrazení: 297
 

Iglidur E7 pro energeticky účinná pouzdra

Nízký součinitel tření nebo vynikající tlumení vibrací – to jsou vlastnosti, kterými tribo-polymerní materiál iglidur E7 potvrdil své silné stránky v samomazných lineárních posuvných prvcích firmy igus.

Celý článek...

 
Publikováno: 9. 2. 2021 | Počet zobrazení: 263
 

SP ČR: Stavební zákon musí být jednodušší a efektivnější

Návrh stavebního zákona potřebuje dotáhnout. Musí splnit požadavek jeden úřad, jedno řízení, jedno razítko. Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák proto na posledním jednání Hospodářského výboru apeloval na poslance, aby v návrhu stavebního zákona přijali kvalitní pozměňovací návrhy. Jedině tak se výstavba v ČR zrychlí a zjednoduší.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2021 | Počet zobrazení: 270
 

O krok blíže k udržitelné budoucnosti

Výzvy jako prevence vzniku odpadu, posilování konkurenceschopnosti či snižování uhlíkové stopy mají společné řešení. Tím je cirkulární ekonomika, koncept směřující k opětovnému využívání výrobků a zpětnému získávání zdrojů. Jak se tato teorie dostává do praxe, odrážejí posuny v chemickém průmyslu.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2021 | Počet zobrazení: 281
 

Schaeffler zahajuje sériovou výrobu elektromotorů

Po založení vlastního obchodního úseku začátkem roku 2018 teď Schaeffler sklízí výrazné úspěchy svého důsledného zapojení do oblasti elektromobility. Spuštění sériové výroby řady produktů pokrývajících všechny úrovně elektrifikace dokládá, že si vede v této oblasti velmi dobře a jako technologický partner utváří budoucí podobu světové mobility.

Celý článek...

 
Publikováno: 8. 2. 2021 | Počet zobrazení: 308
 

DS 4 s charismatickým designem

Značka DS Automobiles, jejíž podíl na trhu i navzdory pandemii neustále roste, urychluje svůj rozvoj a přichází s vozem DS 4. Jde o novinku v nabídce segmentu C-Premium, nabitou nejmodernější technikou. Prodej vozu DS 4 bude zahájen ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2021 | Počet zobrazení: 342
 

Ocenění pro Transportér – Flotilové auto roku 2021

Volkswagen Transporter T6.1 se stal na základě hlasování odborné veřejnosti Flotilovým vozem roku 2021 v kategorii „Užitkové vozy do 3,5 tuny“. Legendární „Téčko“, které loni oslavilo sedmdesáté výročí, si tak do svého bohatého životopisu připsalo další úspěch.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2021 | Počet zobrazení: 286
 

Nový C4 i verze ë-C4 jsou již na českém trhu

Citroën C4 včetně elektrické verze, které byly představeny v červnu loňského roku, jsou již od 1. února k dostání i na našem trhu. C4 je možné objednat od 370 tis. a elektrickou verzi od 800 tis. Kč.

Celý článek...

 
Publikováno: 5. 2. 2021 | Počet zobrazení: 284
 

Odolná zařízení pomáhají zdravotníkům

V posledních letech proniká trend digitalizace i do oblasti zdravotnictví. Jejím úkolem je zajištění bezpečnější, účinnější a efektivnější péče. Nové technologie umožňují záchranářům rychlý přístup ke kritickým informacím, ušetřený čas může představovat rozhodující moment v otázce záchrany pacientova života.

Celý článek...

 
Publikováno: 4. 2. 2021 | Počet zobrazení: 292