asseco Aimtec murr

V Pohořelicích zajišťují cross-dockové operace pro Valeo

Česká dopravní společnost ČSAD Uherské Hradiště ve svém novém skladu v Pohořelicích u Brna, který má kapacitu 4300 m2, přivítala dalšího významného klienta, společnost Valeo. V současné době je tento sklad zhruba z devadesáti procent zaplněn.

 
Pro Valeo ČSAD Uherské Hradiště zajišťuje cross-dockové operace a následnou dopravu vlastními vozy po ČR a do Maďarska. K přepravám do Rumunska a Bulharska využívá partnerské přepravce.

V pohořelickém skladu společnost ČSAD Uherské Hradiště zajišťuje pro klienty klasické skladování na ploše, bez regálového systému, současně menší část skladu funguje jako cross-dock. Právě cross-dock nově využívá i Valeo.„Do Pohořelic je k nám převáženo zboží z centrálního skladu náhradních dílů společnosti Valeo z Polska. Kamiony k nám přijíždějí každou noc. Produkty ve skladu rozmístíme na jednotlivé lokace, ke konkrétním rozvozovým linkám. Následně z našeho skladu v Pohořelicích ráno směřují do servisů v různých zemích,“ říká Vlastislav Čech, obchodní ředitel společnosti ČSAD Uherské Hradiště.

Zájem je i o skladování na volné ploše

Zajímavostí je to, že v pohořelickém skladu pro jednoho ze zákazníků probíhá zmíněné skladování na volné ploše. „Jde o skladování bez regálů. Skladováním v regálech bychom sice docílili vyšší kapacity skladování, nicméně obrátkovost je natolik vysoká, že by se to nevyplatilo. Manipulace by byly totiž zbytečně zdlouhavé. Daný typ zboží je dobře stohovatelný. Jde o bedny, kterých je na sobě až šest,“ popisuje Vlastislav Čech.

Doplnil, že tento zákazník, pro něhož je vhodné skladování na volné ploše, je ovšem dočasný. Začátkem příštího roku, zhruba od února až března, by firma ráda obsadila uvolněnou kapacitu novým klientem či klienty, kdy by, bude-li to s ohledem na charakter skladovaných produktů vhodné, pořídila odpovídající regály. ČSAD Uherské Hradiště využívá WMS systém, který operativně napojuje na ERP zákazníka, což je základ pro řízení skladových zásob.

Aktuálně společnost ČSAD Uherské Hradiště plánuje cross-dock operace včetně dopravy nabízet i zákazníkům z Dolního Rakouska, zejména z Vídně a okolí. „Tok zboží může probíhat v obou směrech. Svezeme zboží z ČR a doručíme ho do Rakouska, nebo opačně z Rakouska do ČR,“ doplňuje Vlastislav Čech.
 
Publikováno: 13. 7. 2023 | Počet přečtení: 637