hnv murr

Všestranná kamera s 21x optickým zoomem

Nový model Q1715 značky Axis je tzv. block kamera, uzpůsobená svým designem ke všestrannému použití. Nabízí ultimátní výkon zvlášť při dohledu na větší vzdálenosti i díky 21násobnému optickému zoomu a analytice na bázi umělé inteligence (foto: Axis).

 
Ultimátní kamera nabízí HDTV rozlišení 1080p při 60 snímcích za sekundu a 21násobný optický zoom k zachycení detailů na velké vzdálenosti. Díky procesorové jednotce hlubokého učení je možné používat přímo v kameře aplikace založené na umělé inteligenci (AI). K rozpoznávání a analýze záznamu nebo živého obrazu pak lze využít aplikace třetích stran od většiny dodavatelů na trhu, ať už jde o software instalovaný na serverech nebo přímo v kameře.

Přímo v kameře jsou dvě předinstalované aplikace. Live Privacy Shield zajistí pokročilé dynamické maskování scény v reálném čase a ochranu soukromí lidí při monitorování videa v interiéru i exteriéru a aplikace Object Analytics pak umožňuje vysoce diferencovanou klasifikaci objektů (rozlišování lidí a vozidel, včetně jejich typů, např. osobních vozů, autobusů, nákladních aut, motocyklů či kol). Obě tyto aplikace tak můžou být snadným zdrojem analytických metadat založených na hlubokém učení, nebo sloužit ke spolehlivé pokročilé detekci s menším počtem falešných poplachů.

K mnohostrannosti kamery přispívá také široké spektrum montážních doplňků, včetně krytů a pouzder, díky nimž se kamera Q1715 přizpůsobí každému prostředí. Její součástí je také sériový port k ovládání polohovací jednotky T99A10 nebo motorů na otáčení a naklápění. Díky rozhraní I2C je pak možné ovládat infračervený přísvit při montáži do volitelného pouzdra TQ1809-LE. S pomocí HDMI a HD-SDI výstupů lze zobrazovat živé video přímo na monitoru.

Kamera Q1715 disponuje i technologií širokého dynamického rozsahu s parametry pro forenzní expertízu označovanou jako WDR – Forensic Capture. Díky Lightfinder 2.0 dokáže i při špatném osvětlení poskytovat barevný obraz vynikající kvality. Kromě výše uvedeného disponuje kompresní technologií Zipstream pro kodeky H.264 a H.265, která významně redukuje datový tok a nároky na úložiště, aniž by musela dělat kompromis v obrazové kvalitě.Vestavěné funkce kybernetické bezpečnosti zabraňují neoprávněnému přístupu a chrání systém. Samozřejmostí jsou funkce, jako je podepsaný firmware a mechanismus Secure Boot, díky nimž má uživatel záruku, že je nainstalovaný pouze autorizovaný firmware a kamera je chráněna. V případě výpadku proudu má kamera k dispozici redundantní napájení. Hlídané vstupy navíc v případě přerušení spojení odešlou upozornění.
 
Publikováno: 14. 2. 2022 | Počet přečtení: 682