hnv murr

Zkušební let dronu APT byl úspěšný

Společnost Bell zdárně dokončila testovací let bezpilotního nákladního prostředku Autonomous Pod Transport (APT) v režimu „Detect and Avoid“ (DAA). Tím splnila podmínky projektu NASA Systems Integration and Operationalization (SIO).

 
Cílem zkušebního letu v rámci SIO bylo, aby dron z rodiny eVTOL (elektronických zařízení s kolmým vzletem a přistáním) úspěšně demonstroval svoje schopnosti bezpečně se pohybovat v hustém a komplikovaném leteckém provozu při využití antikolizních systémů (DAA), které slouží k monitorování vzdušného prostoru pro „přirozené narušitele". Pro testovací let posloužil civilní stroj Bell 429 a bezpilotní prostředek APT. K záznamu telemetrických dat z vrtulníku 429 posloužil systém QuantiFLYTM, který využívá novou leteckou komunikační jednotku (ACU) poháněnou Truth Data, a nabízí nízkonákladové, lehké a plně automatické řešení monitorování letových dat.

Společnost Bell využila k monitorování složitého vzdušného prostoru v rámci zóny AllianceTexas Mobility Innovation Zone (MIZ) a ke sledování pilotovaných a bezpilotních strojů radary. MIZ poskytuje svým partnerským organizacím jedno z nejunikátnějších prostředí, které lze za účelem testování a komerčního využití nových technologií v oblasti letecké a pozemní mobility, ve Spojených státech najít. Společnost Hillwood rovněž poskytla místa pro umístění radarů. Testování probíhalo v letovém testovacím středisku AllianceTexas, nacházející se severně od letiště Fort Worth Alliance Airport.Kromě Hillwood spolupracuje Bell i se školským obvodem Northwest Independent School District (NISD), který mu rovněž poskytl prostor pro instalaci radaru ve svém venkovním vzdělávacím centru, a s Microsoftem, který dodal simulační nástroj AirSim pro výcvik autonomních zařízení. Díky němu mohl Bell využít rozhraní Digital Twin a vymodelovat let NASA SIO ve virtuálním světě před tím, než se uskutečnil průlet za reálného provozu. To vše mu pomohlo provést simulované reálné testy dronu APT v široké škále scénářů bez jakýchkoli bezpečnostních rizik a za zlomek potřebných nákladů.
 
Publikováno: 8. 2. 2022 | Počet přečtení: 608