hnv murr

Dakarští vítězové pojedou v ABT Cupra XE

Po úspěchu první sezóny v roce 2021 se závody elektromobilů Extreme E připravují na druhou sezónu. Používání závodních elektromobilů ukazuje, jak můžeme přispět k vyřešení problémů spojených s klimatickou změnou.

 
Značka Cupra je součástí seriálu Extreme E od samého začátku a za hlavního partnera týmu si vybrala společnost ABT Sportsline. Tým ABT Cupra XE dokončil první sezonu na pátém místě v celkovém hodnocení a nyní se připravuje na druhou sezónu, pro kterou si stanovil velmi ambiciózní cíle. Této výzvě se postaví se dvěma jezdci – čtyřnásobným dakarským vítězem Nasser Al-Attiyah a týmovou kolegyní Jutty Kleinschmidtovou. Nová dvojice jezdců bude mít klíčovou úlohu ve snaze týmu bojovat o umístění na stupních vítězů a vítězství během každého podniku v kalendáři.

Elektrifikace a sportovní výkony jdou u značky Cupra ruku v ruce a reinterpretace závodního vozu e-Cupra ABT XE1 pro rok 2022 odpovídá duchu mistrovství Extreme E. Vůz je vybaven sadou akumulátorů o kapacitě 54 kWh, jejíž uložení za kokpitem přispívá k optimálnímu rozložení hmotnosti vozu mezi nápravy. Elektricky poháněný závodní vůz zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za ca čtyři sekundy. Cupra Tavascan XE se navíc ještě více zaměřuje na trvalou udržitelnost a ochranu životního prostředí. Konstrukci vozu lze přizpůsobovat novým podmínkám a požadavkům díky dílům, které vznikají technologií aditivní výroby. Díky tomu jsou i opravy elektromobilu ve vypjatých podmínkách závodu mnohem snadnější a rychlejší.Závodní terénní elektromobil naznačuje designový styl budoucího sériově vyráběného modelu Tavascan. Vývoj designu i konstrukce druhého elektromobilu značky Cupra probíhá v Barceloně a bude na trhy uveden v roce 2024.

První podnik sezony Extreme E se uskuteční ve dnech 19. a 20. února v Neomu (Saúdská Arábie).
 
Publikováno: 7. 2. 2022 | Počet přečtení: 605