murr

Nové kamery zajistí všestranný dohled i díky AI

Tři nové varifokální kopulovité kamery, které představila společnost Axis Communications, jsou vybaveny jednotkou pro zpracování hlubokého učení (DLPU), umožňující využívat aplikace založené na umělé inteligenci.

 
Nové kamery P3265-V / -LV / -LVE jsou navrženy tak, aby hladce splynuly s jakýmkoli prostředím a díky krytí IK10 jsou i odolné vůči vandalům. Dodávají se s předinstalovaným softwarem Object Analytics, který zajišťuje spolehlivou detekci s menším počtem falešných poplachů. Kamery nabízejí vynikající kvalitu obrazu s forenzními detaily v rozlišení 2 Mpx při rychlosti až 60 snímků za sekundu. Disponují varifokálním objektivem se záběrem zorného pole 36° až 100°. Technologie Lightfinder 2.0 a Forensic WD zajišťují skutečné barvy a skvělé detaily i v náročných světelných podmínkách nebo dokonce téměř v úplné tmě.

Modely P3265-LV a P3265-LVE (pro venkovní použití) jsou navíc vybaveny technologií OptimizedIR pro dohled v úplné tmě, kdy se IR přísvit přizpůsobuje expozici, což výrazně snižuje riziko rozmazané scény u přibližujících se nebo blízkých objektů.

Kamery disponují jednotkou hlubokého učení (DLPU) a dodávají se s předinstalovanou analytikou Object Analytics. Ta umožňuje detekovat a klasifikovat lidi nebo vozidla, rozlišovat mezi různými typy vozidel, jako jsou osobní či nákladní vozy, autobusy, motorky či kola. Tato sada umožňuje analytice běžet přímo v kameře (tzv. na okraji), což vede k rychlejším a více škálovatelným systémům. Mezi výhody patří i zpracování obrazu v reálném čase, celkové nižší náklady a jednoduchá implementace. Díky obousměrnému audiu a I/O portům je možné přidat do řešení také audioanalytiku a integrovat další periferní zařízení. Kamery podporují i aplikace jiných výrobců.Díky technologii Axis Zipstream s podporou kodeků H.264 a H.265 se u všech kamer výrazně snižují požadavky na šířku pásma a úložiště, aniž by utrpěla kvalita zaznamenaného obrazu. Vzhledem k tomu, že se po síti přenáší pouze relevantní video, řeší se tím i možné problémy spojené s otázkami zachování soukromí osob na záběrech kamery. Kamery mají vestavěné také rozšířené funkce pro zvýšení kybernetické bezpečnosti, jako je např. Edge Vault, které chrání ID zařízení a zjednodušuje autorizaci v síti.
 
Publikováno: 17. 1. 2022 | Počet přečtení: 619