hnv murr

Tankovací karty z recyklovaného plastu

Společnost DKV Mobility zavádí první ekologickou tankovací a nabíjecí kartu z recyklovaného plastu PETG (polyethylentereftalát s přidaným glykolem během polymerace). Jsou z 90 procent vyrobeny z recyklovaného materiálu a v porovnání s běžně používanými kartami snižují emise CO2 o 42 % na kartu.

 
Plastový odpad je závažný problém globálního rozsahu, proto společnost DKV Mobility reaguje na tento ekologický problém zavedením karet z recyklovaného plastu PETG. Vydávány budou již od února roku 2022.

Z recyklovaného plastu PETG se na rozdíl od PVC neuvolňují po celou dobu životního cyklu žádné škodliviny. PETG se získává ze známých a kontrolovaných evropských zdrojů plastového odpadu. Karty kromě toho úspěšně absolvovaly všechny požadované testy kvality, které potvrdily jejich odolnost vůči horku a ohybu. Nové trvale udržitelné tankovací a nabíjecí karty jsou součástí snah společnosti DKV Mobility o podporování cirkulární ekonomiky.Mezi výhody nového materiálu patří snížení spotřeby přírodních, neobnovitelných surovin, snížení poptávky po nových plastech a recyklace odpadu. To vše vede k výrazně lepší bilanci emisí CO2. Karty vyrábí závod v Rakousku, který odebírá 100 procent elektrické energie z obnovitelných zdrojů.
 
Publikováno: 4. 1. 2022 | Počet přečtení: 1022