hnv murr

CyberPower pomáhá ochránit digitální aktiva

Společnost CyberPower uvádí na trh nové modely jednofázových rozvodných jednotek (PDU), které disponují automatickým přepínáním zdroje vstupního napájení (ATS) pro přepnutí na náhradní zdroj elektrické energie v případě výpadku.

 
Díky tomu má uživatel jistotu, že kritické systémy s důležitými daty poběží neustále a výpadek energie je neohrozí.

Všechna čtyři nová zařízení poskytují výstup z jednotky UPS, záložního generátoru nebo síťového napájení pro více připojených koncových zařízení, která jsou součástí infrastruktury podniku. Díky duálním napájecím kabelům tak tato zařízení lze prostřednictvím PDU připojit k více zdrojům energie najednou.

Základní nabídne měřené ATS a místní správu

Základním modelem PDU je PDU24005, který nabízí měřené ATS a jmenovitý proud 16 A. Na rozdíl od ostatních zmíněných modelů u něj nelze provádět vzdálenou správu. Přesto zahrnuje další funkce prémiových modelů, jako jsou zmíněné duální vstupy, digitální zobrazení zátěže v reálném čase a provedení v průmyslové kovové skříni, kterou je možné montovat do racku (výška 1U).Multifunkční displej jednotky je navíc vyměnitelný za provozu, a kromě toho je u něj možné konfigurovat barvy, což znamená, že mezi sebou na první pohled rozeznáte více jednotek v rámci serverovny a nemusíte složitě určovat, která je která. ATS PDU zapojíte k počítači skrze sériový port pro zajištění lokální správy jednotky.

Vzdálená správa i více možností ovládání

Další tři nové modely rozvodných jednotek se liší víceméně jen typy zásuvek a jmenovitým proudem, až na jednu výjimku – nejvyšší model PDU44302 se jmenovitým proudem 32 A má velikost do racku 2U (ostatní stále 1U). Rozvodná jednotka PDU44004 disponuje maximálním vstupním proudem 12 A (UL), respektive 10 A (CE), střední model PDU44005 pak 16 A. Co se týče typů zásuvek, dostanete u PDU44004 12 zásuvek IEC C13, u PDU44005 8 zásuvek IEC C13 a 2 zásuvky IEC C19 a u PDU44302 16 zásuvek IEC C13 a 2 zásuvky IEC C19.Výhodou těchto tří jednotek je, že jsou ovladatelné a umožňují jak místní, tak vzdálené monitorování a spínání v reálném čase. Jak pro místní, tak pro vzdálenou správu napájení se u nich využívá software PowerPanel, který je k dispozici i v češtině a nabízí přehledné a intuitivní rozhraní. Díky portu USB lze přímo na místě snadno aktualizovat firmware a k dispozici je i podpora tzv. EnviroSensoru, tedy snímače, který dokáže kontrolovat teplotu a vlhkost v IT centru v reálném čase.
 
Publikováno: 28. 12. 2021 | Počet přečtení: 643