murr Schunk

Siemens ukáže strategii digitální transformace

Společnost Siemens představí na MSV v projektu Digitální továrna 2.0. nejen technologie, např. digitální dvojče, Edge, cloudová řešení, prediktivní údržbu nebo využití umělé inteligence, ale i možnosti a přednosti jejich aplikací na míru jednotlivým průmyslovým odvětvím. Zvláštní pozornost bude zaměřena na strategii digitální transformace.

 
Digitalizaci a inovacím se nevyhne žádná průmyslová společnost na světě. Cesta k digitálnímu podniku však není snadná a pro úspěšnou digitální transformaci je klíčová správně zvolená strategie. Čeho chci dosáhnout? Jak jsem na tom ve srovnání s konkurencí? Jaké technologie jsou pro mé podnikání zásadní a co mohu ignorovat? Kde s digitalizací začít a jak efektivně využít zdroje podniku? Jaké budou náklady a přínosy? Odpovědi na tyto otázky poskytnou zákazníkům i návštěvníkům odborníci Siemens, kteří budou po celou dobu veletrhu připraveni poskytnout rady a konzultace.

Nativní digitální dvojče pro obráběcí stroje


Výhody digitálního dvojčete budou představeny prostřednictvím obráběcího stroje SLW EDU 5x, určeného primárně pro výukové účely. Stroj díky řídicímu systému Sinumerik One obsahuje nativní digitální dvojče. Přínosy digitálního dvojčete ukáže v reálném čase i jeho instalace na zařízení Taimac ZPS. Prostřednictvím datového připojení Siemens představí i možnosti využití sběru a analýzy dat z elektrických pohonů.

Na digitálním dvojčeti manipulační linky bude Siemens ukazovat možnosti a výhody virtuálního zprovoznění a simulace. Návštěvníci uvidí dva delta pickery, které na pásu přebírají, třídí a ukládají zboží, a to za využití řešení NX MCD, SW Simit nebo PLC Simadvanced.

Na nové platformě Industrial Edge se uskuteční demonstrace nových možností datové analýzy ve výrobě prostřednictvím různých aplikací. Široké možnosti propojení průmyslové automatizace a klasického IT předvede Siemens prostřednictvím datového propojení s testovací linkou umístěnou v ČVUT CIIRK.

Datová analytika je zásadní i pro oblast servisu a údržby. Na základě dat sebraných ze strojů je možné predikovat závady, tím předcházet výpadkům stroje a zvýšit tak provozní dostupnost i efektivitu údržby. Základním pilířem vzdáleného servisu a diagnostiky 21. století je možnost vzdáleného připojení.Jak digitalizace funguje v praxi?

Na tuto otázku poskytne Siemens jak prostřednictvím zákaznických referencí, tak pohledem do vlastních závodů. Návštěvníci se seznámí s cloudovým řešením (MindSphere), výhodami vzdáleného připojení, s chytrým propojením Edge nebo sběrem a využitím dat v prostředí nejvyšší úrovně kybernetické bezpečnosti.

Zvláštní část expozice bude věnována podpoře vzdělávání a rozšiřování digitálních kompetencí. Představí se nový ročník soutěže v CNC programování Sinumerik Cup, zapojí se i do organizace soutěže pro mladé programátory. Siemens je partnerem českých vysokoškolských testbedů, součástí prezentace na MSV bude i představení příkladů technologií z těchto technologických hubů. V expozici dále ukáže unikátní aplikace. Například Edge aplikaci, Motif Discovery (MOD) společnosti Factorio Solutions, která z měření procesu a kvality na výstupu ukazuje, kde vzniká problém a jak ho odstranit, nebo aplikaci vyvinutou VŠB TUO FEI v cloudové platformě MindSphere pro sdílení elektroaut.
 
Publikováno: 3. 11. 2021 | Počet přečtení: 432