Rosler MURR2 Schunk

Mitsubishi nabízí renovace filtrů DPF

Kromě již existujících věrnostních programů nabízí nyní značka Mitsubishi pro majitele starších vozů značky také možnost renovace filtru DPF.

 
„Chceme se chovat zodpovědně a namísto častého nelegálního odstraňování DPF nabízíme řešení. Šli jsme našim zákazníkům naproti s cenou oprav drahé technologie a umíme filtr komplexně vyčistit a repasovat, pokud je vložka filtru tepelně nebo mechanicky poškozena, umíme jí nahradit při zachování původních vlastností. To všechno za vynikající ceny“, říká Robin Babický, technický ředitel M Motors CZ.

Při provozu vozu se může stát, že z nějaké příčiny dojde k zanesení DPF sazemi nebo popelem a DPF nelze vyčistit běžnou regenerací při provozu vozu ani manuálně spuštěnou regenerací pomocí diagnostiky Mitsubishi. Dále může dojít až k prasknutí keramické vložky DPF nebo jinému tepelnému/mechanickému poškození, které má za následek, že spaliny a saze DPF obtékají a DPF pak přestává plnit svojí funkci.

Takový vůz má zvýšenou kouřivost a saze se dostávají do ovzduší a poškozují naše společné životní prostředí. Zmíněné závady je možné řešit výměnou DPF za nový díl nebo využít levnějšího způsobu renovace/opravy DPF, která zahrnuje:

- Vizuální kontrolu zejména části výfuku za filtrem, kde je možné už pohledem odhalit, zda filtr není prasklý. Pokud je keramická vložka poškozená, je nahrazena novou.

- Kontrolu průtoku vzduchu přes filtr a zanesení hodnot do protokolu.

- Rozřezání obalu filtru a kontrolu keramické vložky + kontrolu katalyzátoru (pokud je součástí filtru).

- Zvážení a zanesení do protokolu, vypalování v peci, kde shoří saze, zvážení, stanovení hmotnosti sazí.

- Čištění vložky mokrou cestou – ručně s důrazem na stejnoměrné a kompletní vyčištění, pomalé vysoušení v peci, zvážení a stanovení hmotnosti vyčištěného popela, svaření a kontrola průtoku vzduchu po vyčištění.„Nabídka je k dispozici u všech autorizovaných dealerů Mitsubishi“, dodává Robin Babický.
 
Publikováno: 6. 8. 2021 | Počet přečtení: 307