murr Schunk

Mitsubishi nabízí renovace filtrů DPF

Kromě již existujících věrnostních programů nabízí nyní značka Mitsubishi pro majitele starších vozů značky také možnost renovace filtru DPF.

 
„Chceme se chovat zodpovědně a namísto častého nelegálního odstraňování DPF nabízíme řešení. Šli jsme našim zákazníkům naproti s cenou oprav drahé technologie a umíme filtr komplexně vyčistit a repasovat, pokud je vložka filtru tepelně nebo mechanicky poškozena, umíme jí nahradit při zachování původních vlastností. To všechno za vynikající ceny“, říká Robin Babický, technický ředitel M Motors CZ.

Při provozu vozu se může stát, že z nějaké příčiny dojde k zanesení DPF sazemi nebo popelem a DPF nelze vyčistit běžnou regenerací při provozu vozu ani manuálně spuštěnou regenerací pomocí diagnostiky Mitsubishi. Dále může dojít až k prasknutí keramické vložky DPF nebo jinému tepelnému/mechanickému poškození, které má za následek, že spaliny a saze DPF obtékají a DPF pak přestává plnit svojí funkci.

Takový vůz má zvýšenou kouřivost a saze se dostávají do ovzduší a poškozují naše společné životní prostředí. Zmíněné závady je možné řešit výměnou DPF za nový díl nebo využít levnějšího způsobu renovace/opravy DPF, která zahrnuje:

- Vizuální kontrolu zejména části výfuku za filtrem, kde je možné už pohledem odhalit, zda filtr není prasklý. Pokud je keramická vložka poškozená, je nahrazena novou.

- Kontrolu průtoku vzduchu přes filtr a zanesení hodnot do protokolu.

- Rozřezání obalu filtru a kontrolu keramické vložky + kontrolu katalyzátoru (pokud je součástí filtru).

- Zvážení a zanesení do protokolu, vypalování v peci, kde shoří saze, zvážení, stanovení hmotnosti sazí.

- Čištění vložky mokrou cestou – ručně s důrazem na stejnoměrné a kompletní vyčištění, pomalé vysoušení v peci, zvážení a stanovení hmotnosti vyčištěného popela, svaření a kontrola průtoku vzduchu po vyčištění.„Nabídka je k dispozici u všech autorizovaných dealerů Mitsubishi“, dodává Robin Babický.
 
Publikováno: 6. 8. 2021 | Počet přečtení: 420