murr Schunk

Herní router s rychlostí až 5400 Mb/s

ASUS představil herní Wi-Fi 6 router TUF Gaming AX5400, který vyniká výkonem a odolností. Router zajistí vynikající kabelové i bezdrátové připojení, a to i v prostředí s vysokým počtem připojených zařízení.

 
Kombinovaná síťová propustnost dvoupásmového routeru TUF Gaming AX5400 dosahuje rychlosti až 5400 Mb/s. Oproti předchozím generacím nabízí až o 80 % širší pokrytí signálu. Funkce Link Aggregation, která spojuje WAN a LAN, se postará o stabilní a rychlé kabelové připojení s reálnou výslednou rychlostí až 2 Gb/s pro internetové připojení i při přístupu k zařízením na síti.

Router je díky intuitivnímu ovládání, třem herním režimům pro PC, konzole i hraní na telefonu a flexibilnímu nastavení QoS, dobrou volbou při práci nebo výuce z domova. Odolné a robustní provedení, typické pro všechny produkty z řady TUF, splňuje přísné testy kvality.

Lepší Wi-Fi připojení


Router TUF Gaming AX5400 zajistí stabilní a rychlé bezdrátové i kabelové připojení v prostředí s vysokým počtem zařízení, jako jsou notebooky, chytré telefony, herní konzole nebo IoT produkty v moderních domácnostech.

Kromě vyšší rychlosti umožňuje Wi-Fi 6 připojení v routeru až čtyřnásobné zvýšení kapacity sítě a zvýšení celkového pokrytí signálem Wi-Fi až o 80 %. Díky tomu je zajištěno spolehlivé připojení každého zařízení, včetně těch, která jsou umístěna ve vzdálených koutech domácnosti. Router využívá technologii OFDMA, která umožnuje signálu Wi-Fi 6 dostat se oproti signálu Wi-Fi 5 výrazně dále. Novinka je vybavena konfigurací 4x4 MU-MIMO a samostatnými 2,4GHz a 5GHz anténami pro minimalizaci rušení signálu. Dalším vylepšením je např. tvarování paprsků, které směruje signál ke každému zařízení a zajišťuje tak stabilnější pokrytí.

Dále router podporuje technologii AiMesh, tedy možnost jeho zapojení do jediné Wi-Fi sítě s dalšími routery ASUS, které tuto technologii podporují. Tímto způsobem lze zajistit dokonalé pokrytí i v těch největších domácnostech a domech.

Rychlé kabelové připojení

Díky funkci Link Aggregation, která pro WAN i LAN virtuálně spojí dva ethernetové porty s přenosovou rychlostí 1 Gb/s, umožní routeru využívat rychlost až 2 Gb/s při ethernetovém připojení k internetu či k síťovým zařízením připojených kabelem. Tato funkce je užitečná zejména při využívání síťových zařízení, které vyžadují vysokou datovou propustnost, jako jsou NAS servery nebo stolní počítače.

Router je univerzální a disponuje celou řadou funkcí, které při jakémkoli uživatelském scénáři vylepší jeho výkon. Integrovaná funkce Gaming Port umožní upřednostnit každé herní zařízení připojené kabelem a funkce Open NAT umožní přesměrovat porty ve třech jednoduchých krocích. Hráči mobilních her mohou upřednostnit síťové pakety těchto her pouhým poklepáním v aplikaci ASUS Router.

Při práci z domova umožňuje funkce QoS upřednostnit v síti např. konferenční hovory. Technologie AiProtection Pro zajišťuje profesionální ochranu všem připojeným zařízením a funkce rodičovské kontroly zase umožňuje spravovat využívání internetu například během výuky z domova.Ve spodní, boční i horní části má router umístěny větrací otvory pro lepší proudění vzduchu. Dvojitý hliníkový chladič optimalizuje chlazení a zachováva lepší provozní stabilitu. Připevněné antény a kovové chrániče portů vylepšují fyzickou odolnost zařízení.
 
Publikováno: 2. 8. 2021 | Počet přečtení: 415