asseco Aimtec murr

Bezdrátový router se silným signálem

Společnost TP-Link představuje další novinku v podobě AC1200 bezdrátového routeru Archer C64 s podporou standardu Wi Fi 5 (802.11ac Wave 2) a maximální rychlostí přenosu dat do 1267 Mbit/s.

 
Z této rychlosti dosahuje novinka celkem 867 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a zbývajících 400 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Díky čtveřici externích antén je bezdrátové připojení stabilní a pokrytí domácnosti, kanceláře nebo jiného prostoru optimální. Přenášet data v obou pásmech je možné souběžně, přičemž ve 2,4GHz pásmu můžete provádět méně náročné on-line aktivity, jako je čtení e-mailů či prohlížení webových stránek, v 5GHz pásmu potom klidně hrajte on-line hry nebo streamujte video ve vysokém rozlišení.



Díky podporované technologii Smart Connect jsou klienti inteligentně směrováni do méně vytíženého pásma, optimalizaci časového využití pak má na starosti další technologie s názvem Airtime Fairness.

Pro vyšší efektivitu

Nový router Archer C64 podporuje také další technologii s názvem MU MIMO, jež dosahuje dvojnásobné účinnosti díky komunikaci se dvěma zařízeními současně bez kompromisů v rychlosti. A navíc tu máme ještě Beamforming, tedy modelování paprsku, což je funkce, která zajišťuje vysoce efektivní bezdrátové připojení.



Režim přístupového bodu i vysoké zabezpečení

Router Archer C64 můžete přepnout do režimu AP (access point), čili přístupového bodu, což znamená, že ze stávající kabelové sítě můžete rázem vytvořit síť bezdrátovou. Součástí „balení“ jsou i gigabitové ethernetové porty (1 WAN + 4 LAN), díky kterým lze získat až 10krát rychlejší přenosové rychlosti ve srovnání se standardním ethernetovým připojením. Do těchto konektorů lze zapojit koncová zařízení, která standardně nedisponují možností bezdrátového připojení, jako jsou některé chytré TV, stolní počítače nebo herní konzole.

Novinka se dále chlubí vysokou úrovní zabezpečení s šifrováním dle standardu WPA3, který znamená mnohem vyšší úroveň ochrany vašich dat v porovnání se staršími protokoly. Součástí jsou např. bezpečnější šifrování hesel Wi-Fi sítí nebo vylepšená ochrana proti útokům hrubou silou.



V neposlední řadě je třeba zmínit ještě mobilní aplikaci pro Android nebo iOS s názvem Tether, pomocí které můžete v češtině i slovenštině jednoduše spravovat veškerá nastavení routeru. To je samozřejmě i nadále možné také prostřednictvím intuitivního webového rozhraní.
 
Publikováno: 29. 7. 2021 | Počet přečtení: 560