murr Schunk

Pneumatika se uplatňuje hlavně u jednoúčelových strojů

Strojírenská firma Hennlich má s dodávkami pneumatických prvků do průmyslových firem bohaté zkušenosti. Jaké jsou perspektivy dalšího vývoje pneumatických prvků Hennlich a jaké jsou jejich přednosti nám sdělil Jaroslav Velecký, vedoucí týmu pneumatiky ve společnosti Hennlich.

 
Není deset let, kdy se firma zabývá pneumatikou, je z pohledu stoleté tradice firmy, relativně krátká doba?

Je pravda, že z pohledu celkové historie firmy není 10 let dlouhá doba. Každopádně jsme se v tomto oboru ve firmě výrazně posunuli. Máme za sebou stovky dodávek do různých typů zařízení v mnoha průmyslových odvětvích.Kompaktní pneumatický válec SGM s integrovaným kluzným vedením.

Kde se pneumatika značky Hennlich nejvíc uplatňuje?

Díky širokému portfoliu pneumatických komponent a několika značkám jsme schopni nabídnout ideální řešení pro mnoho typů strojů a zařízení. Jednoznačně největší úspěch ale slavíme u jednoúčelových strojů, ať už jde o výrobní stroje, CNC lasery, procesní techniku například pro dávkování médií, lakovny, balicí linky, ale také mechanické prvky v ČOV.

Výrobců a dodavatelů pneumatických prvků není zrovna málo. V čem je Hennlich jiný?

Uvědomujeme si, že čas jsou peníze, proto držíme všechny důležité komponenty skladem pro případ, že je bude zákazník, a je jedno jestli živnostník nebo velká korporace, náhle potřebovat. Pojistnou zásobu držíme pro všechny. V případě havárie jsme schopni zajistit vydání zboží 24/7.

Nejen v průmyslu vidíme stále větší tlak na ceny. Jak se pneumatika Hennlich pohybuje cenově?

Mohu říct, že se cenově pohybujeme výrazně níže než největší hráči na trhu. Kvalita produktů je přitom - i vzhledem k dlouhodobému fungování značky - na velmi vysoké úrovni. Díky tomu mohou naši zákazníci snížit nutné náklady na minimum a zlepšit tak svoji konkurenceschopnost. Zákazníci jsou schopni použitím pneumatických prvků Hennlich ušetřit statisíce i miliony korun ročně. Dovolím si tvrdit, že máme nejlepší poměr kvality a ceny na českém a slovenském trhu.

Velké firmy možná ne, ale především ty malé potřebují v mnoha případech pomoci, poradit. Jste schopni zajistit i poradenství?

Nejen to. Zákazníkům díky našim zkušenostem také navrhujeme technická řešení s využitím pneumatiky. Především pro menší firmy a živnostníky to má obrovský přínos. Ne vždy jsou schopni sami dobře posoudit technické možnosti pneumatických prvků a vhodnost jednotlivých komponent pro danou aplikaci. V některých případech se nám podařilo zvolit i poměrně neotřelá řešení.Mini saně EXH a elektropneumatický proporcionální tlakový regulátor ETV.

Jakou podporu zákazníkům poskytujete?

Vedle technické podpory našich odborníků na centrále disponujeme technickými zástupci v terénu, je to i velmi široké portfolio pneumatických komponent od několika výrobců. Samozřejmostí jsou 3D modely pneumatických komponent, výkresy, schémata nebo elektronické a tištěné katalogy v češtině. Spustili jsme také e-shop. Většinu běžných dílů je tak možné objednat snadno a rychle online i bez registrace. Jako bonus lze využít vyhledávání podle označení nejznámějších výrobců pro případ, že chcete rychle najít adekvátní alternativu.
 
Publikováno: 28. 7. 2021 | Počet přečtení: 411