murr

Ochrana domova ve vyšším rozlišení

Společnost TP-Link představila dvě nové bezpečnostní kamery, které patří do řady zařízení pro chytré domácnosti Tapo. Jedná se o modely Tapo C210 a C110, které se oproti svým předchůdcům liší především vyšším rozlišením obrazu.

 

Obě bezpečnostní kamery jsou určeny pro využití v interiéru, přičemž dokážou snadno ochránit domácnost i ve chvíli nepřítomnosti uživatele. Využívají k tomu snímač s rozlišením UHD (3 Mpx) s křišťálově čistým obrazem.

Rozdíl mezi oběma modely spočívá hlavně v tom, že Tapo C210 nabízí navíc horizontální a vertikální otáčení s 360° horizontálním rozsahem. Společné pak obě kamery mají např. noční vidění s pokročilými funkcemi a viditelností až do vzdálenosti 10 metrů.

Detekce pohybu i obousměrný zvuk

U obou kamer platí, že z nich můžete dostávat upozornění na smartphone ve chvíli, kdy zařízení zaznamená pohyb. Následně si odkudkoliv můžete v přímém přenosu přehrát dění před kamerou a zjistit, zda pohybové čidlo aktivovalo např. zvíře nebo kolemjdoucí, anebo se jedná o nevítaného návštěvníka. Pro kameru si můžete nastavit i zóny detekce pohybu, takže dokáže zaznamenávat dění pouze ve zvolené oblasti.

Díky tomu, že obě kamery disponují mikrofonem a reproduktorem, je možné jejich prostřednictvím komunikovat s kýmkoliv, kdo se právě v jejich blízkosti nachází. Můžete tak například uklidnit rozrušeného psa, kterého jste doma nechali samotného, nebo se domluvit s kurýrem, který vám právě dovezl zásilku.

Nevítané návštěvníky můžete odradit také zvukovým a světelným alarmem, který můžete spustit poté, co zaznamenáte jejich případný pohyb před kamerou.

Bezpečné úložiště

Kamery disponují bezpečným lokálním úložištěm na pořízené záznamy. Na micro SD kartu tak můžete uložit až 256 GB záznamu, což přibližně odpovídá 512 hodinám videa. To je 21 dní uložených přímo v místě.

Výhodou je také režim soukromí, který lze aktivovat kdykoliv, když se nacházíte doma. V tu chvíli můžete vypnout sledování nastavené oblasti. Díky ukládání záznamu na micro SD kartu nehrozí ani únik videí z vaší domácnosti na internet.

To vše lze snadno nastavit prostřednictvím aplikace Tapo, kterou si stáhnete do mobilu, následně zapnete a připojíte kameru a poté už jen postupujete podle intuitivního průvodce v aplikaci.

 
Publikováno: 27. 5. 2021 | Počet přečtení: 339