murr Schunk

Jaký počítač si vybrat na práci z domova?

Možná právě uvažujete o pořízení notebooku pro distanční studium nebo home office. Zkusili jste se rozhlédnout i mimo klasickou nabídku a podívat se do sekce strojů s názvem herní/gaming? Za jen mírně vyšší investici totiž poskytují mnohem více než klasické tenké notebooky.

 

Mezi nejčastěji volené modely patří notebooky s 15,6palcovým displejem, s procesorem Intel Core i5 nebo AMD Ryzen 5. Jako minimální standard je vyžadováno 8GB RAM a SSD ideálně 512 GB. Tento výběr vypovídá jasně o tom, na co uživatelé v současné době kladou důraz – na produktivitu. Jednou z možností jsou právě herní notebooky Lenovo Legion, které zvládnou stejně jako obyčejný notebook, a navíc nabídnou herní výkon pro odreagování ve volných chvílích.

Co mohou herní notebooky nabídnout?

Design – jednou z možností mohou být notebooky Lenovo IdeaPad Gaming 3 a Lenovo Legion 5, které se vyznačují velmi střízlivým designem. Jen těžko poznáte na první pohled rozdíl od klasického kancelářského počítače. Přesto mají velmi kvalitní podsvícené klávesnice a výdrž na baterii se přibližuje tenkým notebookům.

Displej a zvuk – základní herní notebooky od Lenova disponují IPS panely s velmi slušnou svítivostí, takže jsou optimální nejen pro hry, ale i pro práci, studium, zpracování fotografií anebo sledování filmů. Zvuk je robustní a podpořený technologiemi Dolby.

Procesor – nejvýhodnější herní notebooky Lenovo v současné době využívají 6jádrový procesor AMD Ryzen 5 (4. gen.) se standardním napětím. Oproti nízkonapěťovým procesorům tenkých notebooků poskytují až násobně větší výkon a tím i rychlost zpracování.

RAM – základní herní notebooky v cenách do 20 000 Kč jsou dodávány s 8GB RAM, stejně jako tenké notebooky. Výhodou je ale snadná rozšiřitelnost na 16GB pozdějším přidáním dalšího modulu, což klasické tenké notebooky obvykle nenabízejí.

Úložiště – herní notebooky Lenovo jsou typicky vybaveny rychlým SSD 512GB. Na rozdíl od klasických notebooků mají však všechny přípravu pro přidání dalšího disku, pokud by snad tato kapacita do budoucna nestačila.

Grafický výkon – kromě všech již zmíněných výhod za minimální příplatek herní notebooky Lenovo nabídnou i svůj hlavní trumf – diskrétní grafickou kartu NVIDIA GTX1650 (nebo vyšší). Ta umožňuje ve spolupráci s nabitým hardwarem si zahrát nejmodernější herní tituly, ale plní neocenitelné služby i při jiných náročných procesech, jako je střih videa či úprava fotografií.

Pokud hledáte stroj, který zvládne úkoly během pracovní doby a zároveň se díky němu můžete odreagovat, rozhodně se vyplatí investovat o 2000 Kč víc. Získáte výkonný notebook, který zvládne více než kancelářský počítač, a hlavně nabídne porci zábavy, která by neměla chybět v dnešní složité době.

 
Publikováno: 27. 10. 2020 | Počet přečtení: 276