its murr Schunk

Omlazený Crossland s novou tváří

Nejprodávanějším modelem automobilky Opel na tuzemském trhu je SUV Opel Crossland, který přichází ve své nové podobě. Po nové vzezření modelu Mokka má i omlazený Crossland novou tvář „Opel Vizor“, která bude identifikátorem všech budoucích vozů Opel.

 

Kromě nové vizáže dostal nový Crossland např. i zcela nově naladěný podvozek (s novými pružinami a tlumiči) a řízení (takže lépe drží stopu), nabídku rozšířila sportovně stylizovaná verze GS Line+ a v seznamu asistenčních technologií se objevil systém kontroly trakce IntelliGrip, který garantuje optimální trakci na nejrůznějších površích, pracuje v pěti režimech..

Atraktivní Crossland je ale především vysoce praktickým vozem. Jeho flexibilitu umocňují individuálně posuvná a sklopná zadní sedadla, jejichž posunem dopředu (až o 15 cm) se zvětší zavazadelník ze základních 410 litrů na 520 litrů.

O pohon se budou starat zážehové a vznětové motory, které plní limity normy Euro 6d. Ze zážehových motorizací jde o 1,2 a 1,2 Turbo ve výkonovém rozpětí 61 až 96 kW a u vznětových jednotek jde o 1,5 CDTI o výkonech 81 a 88 kW.

Nový Crossland samozřejmě myslí i na bezpečnost a ochranu posádky, což dokládá mnoha systémy a technologiemi od adaptivních full-LED světlometů s odbočovacími světly, samočinným přepínám dálkových světel přes varování před čelní kolizí se samočinným bržděním a detekcí chodců až po automatický parkovací asistent.

 
Publikováno: 8. 10. 2020 | Počet přečtení: 146