its murr Schunk

Nová Firestone Winterhawk 4 umožní užívat si zimu

Firestone uvedla na trh novou generaci pneumatiky Firestone Winterhawk 4, své vlajkové lodi v segmentu zimních pneumatik. Jde o robustní zimní pneumatiku, která byla koncipována pro osobní automobily a silniční SUV.

 

Novinka nabízí vynikající provozní vlastnosti ve všech povětrnostních podmínkách, s nimiž se řidiči mohou v průběhu zimy setkat. A to vše završuje mimořádně výhodný poměr mezi cenou a výkonem.

Pneumatika Firestone Winterhawk 4 poskytuje optimální ovladatelnost za chladného počasí a v nepředvídatelných podmínkách. Byla vyvinuta evropskými řidiči pro evropské řidiče. Její vývoj byl založen na výsledcích průzkumu, jehož se zúčastnilo více než 20 000 evropských řidičů. Inženýři společnosti Firestone díky tomu mohli vytvořit zimní pneumatiku s vlastnostmi, jež odpovídají požadavkům řidičů, kteří se musejí v každodenním provozu potýkat s nejrůznějšími výzvami a pro jejich úspěšné překonání potřebují zimní pneumatiku s vynikajícími výkony jak na sněhu, tak i na mokru.

Vyšší počet příčných drážek v ramenní oblasti pneumatiky vylepšuje její záběrové vlastnosti na sněhu a ledu. Díky nim je také optimalizován tlak, jímž pneumatika působí na styčnou plochu, což zaručuje krátkou brzdnou dráhu v zimních podmínkách. Adhezi pneumatiky zvyšují klikaté tvary drážek.

Kombinace výše uvedených charakteristických prvků v konstrukci dezénu propůjčuje pneumatice vynikající provozní vlastnosti na sněhu a skvělé brzdné výkony na mokrém povrchu. Pneumatika se může pochlubit i mimořádnou trakcí na sněhu, která je o 7 % vyšší než u předchůdce. Nová pneumatika poskytuje v porovnání s předchozí generací také lepší brzdné výkony na mokru. Brzdná vzdálenost se zkrátila o čtyři procenta. Díky tomu je na informačním štítku EU pro tuto pneumatiku uvedeno hodnocení B v disciplíně adheze na mokru.

Nová pneumatika Firestone Winterhawk 4 bude nabízena od června 2020 v 94 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 14 do 20 palců. Tím je pokryta široká škála vozidel od malých vozů až po velká SUV. Firestone s nově představenou pneumatikou zvyšuje pokrytí trhu se zimními pneumatikami na celkových 92 %, resp. 81 % v segmentu velkých kol (s průměrem ráfku 17 palců nebo vyšším).

 
Publikováno: 1. 6. 2020 | Počet přečtení: 319