Schunk

Herní novinky Legion s novým chlazením

Lenovo uvádí na trh nové přírůstky série Legion určené pro pokročilé i začínající hráče. Letošní modely se mohou pochlubit vylepšenou klávesnicí, delší životností baterie, inovativním chlazením Coldfront 2.0 a displeji s funkcí Dolby Vision.

 
Veškeré nároky na herní počítače se opět setkávají s požadavky hráčů po celém světě, kdy i tentokrát v průzkumu zvítězil nenápadný design a možnost využití i mimo hraní her.

Podle průzkumu mezi více jak tisíci hráči po celém světě téměř polovina uvedla, že vedle hraní her využívají počítač i pro všechny další každodenní aktivity. Na předních příčkách se jako vždy drží lepší grafika, procesor a paměť. Ve finále má ale klíčový podíl při výběru počítače fakt, jak lidé hrají, s kým, na kolika zařízeních a kolik času hraní věnují.

Proto letos Lenovo připravilo sérii herních zařízení inspirovaných skutečnými požadavky náročných hráčů i těmi, kteří si občas zahrají na svém domácím počítači.

Prémiový Legion 7i a Y740Si

Lenovo Legion 7i je ideální pro vášnivé hráče, kteří rádi soutěží. Notebook je jako stvořený pro nejrůznější vizuální efekty díky svému 15" Full HD displeji (1920 x 1080) se 100% barevnou přesností Adobe sRGB a certifikací VESA DisplayHDRTM 400 pro přesné zobrazení veškerých detailů.

Celokovové šasi ukrývá procesor 10. generace Intel Core i9 H-Series, úložný prostor až 1TB PCle SSD5 a až 32 GB DDR4 operační paměti. Notebook tak zvládne bez problému jakýkoliv multitasking, streaming nebo tvůrčí činnost. Plynulé hraní AAA titulů pak umožní NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER GPU s Max-Q designem a funkcí OverDrive a displej s obnovovací frekvencí 240Hz s okamžitou odpovědí pod 1ms.Rychlé nabíjení řeší jednoduše funkce Rapid Charge Pro8, která zvládne notebook nabít až na 50 % během 30 minut. Nezapomnělo se ani na klávesnici, které nejen při hraní přikládá důležitost mnoho uživatelů. Optimalizovaná klávesnice TrueStrike zaručuje 100% anti-ghosting a odezvu v milisekundách.

Inovativní chlazení

Nejlehčí a nejtenčí verze prémiového notebooku Lenovo Legion Y740Si s pouhými 1,7 kg může pak zaručit extra výkon, a to díky inovativnímu chlazení Coldfront 2.0 s integrovanou 1,6mm odpařovací komorou a sadou teplotních senzorů. Pro lepší a rychlejší cirkulaci vzduchu disponuje notebook duálním systémem ventilátorů a čtyřmi odvodovými kanály.

Velkou výhodou modelů Legion je hybridní mód s technologií NVIDIA Advanced Optimus za účelem zvýšení výdrže baterie. tento systém dynamicky detekuje zátěž GPU a automaticky připojí k displeji buď grafickou kartu NVIDIA (pro vysokou zátěž) nebo integrované grafické řešení Intel (pro menší zátěž). Řešení má pomoci zachovat výdrž baterie při spuštění méně náročných aplikací a poskytnout maximální výkon a snímkovou frekvenci při hraní her.

Výkonný Legion 5Pi, Legion 5i, Legion 5 a Legion Tower 5i1


Pokud uživatel potřebuje notebook s dobrou výdrží baterie a výkonem stolního počítače, pak je ideální volbou Lenovo Legion 5Pi. Jeho 15" Full HD IPS displej dokáže poskytnout jas až 500 nitů a čistotu obrazu díky funkci VESA DisplayHDR 400 a Dolby Vision.

Rychlá Intel Wi-Fi 66 je ideání pro eSport streamování, stejně tak dostatek paměti (až 1TB PCLe SSD) a obklopující zvuk Dolby Atmos7 společně s reproduktory Harman Kardon.Lenovo Legion 5 nabízí jako první notebook společnosti Lenovo využití mobilního procesoru AMD Ryzen 4000 H-Series. Lenovo Legion 5 i Legion 5i jsou dostupné v 15 a 17palcové verzi s klávesnicí TrueStrike a volitelným 4 zónovým RGB podsvětlením.

Stolní sérii počítačů rozšiřuje Lenovo Legion Tower 5i1, který je vhodný pro náročné hráče vyžadující výkonné domácí zařízení pro bitvy. Tento model disponuje chladicím systémem Coldfront 2.0 s vylepšeným chladičem CPU o výkonu 150 W a většími ventilátory pro lepší cirkulaci vzduchu po celé 28litrové skříni. Tiché chladicí řešení je součástí komplexního vnitřního hardwaru a softwaru a zaručuje nižší teplotu systému.

IdeaPad Gaming 3i1 a IdeaCentre G5

Obě zařízení jsou vhodná pro posun z amatérského hraní na vyšší úroveň. Řada uživatelů postrádá při hraní na běžných noteboocích lepší grafiku a procesor, což se může lehce změnit. Právě tato dvě zařízení jsou cenově dostupnější a poskytují dostatečný herní výkon pro občasné hráče.

IdeaPad Gaming 3i nabízí uživatelům mobilní procesor 10. generace Intel Core i7 H-Series a panel s obnovovací frekvencí 120 Hz. Pro občasné hráče to znamená skvělou porci výkonu pro plynulé hraní. Čistou kvalitu zvuku zaručí reproduktory Dolby Audio.Stolní verze IdeaCentre G5 nabízí příjemné modré osvětlení přední strany a je vybaven procesorem Intel Core a grafikou až NVIDIA GeForce RTX 2060. Disponuje taktéž vylepšeným chlazením.
 
Publikováno: 5. 5. 2020 | Počet přečtení: 261