ZAT AMPER 2019

Ze starých počítačů módní šperky

Hledali byste módní šperky u světového výrobce výpočetní techniky? Díky spolupráci amerického výrobce počítačů Dell a herečky Nikki Reedové známé z filmové série Stmívání, se tak opravdu děje. Vytvořili společně novou řadu šperků vyrobených z recyklovaného zlata získaného ze starých základních desek použitých počítačů a notebooků.

 

Proces výroby šperků je jednoduchý. Dell se v rámci svého programu Legacy of Good (Odkaz dobrých skutků) zavázala do roku 2020 zrecyklovat na 100 milionů liber recyklovaného obsahu zpět do svého produktového portfolia a část tohoto recyklovaného materiálu půjde na výrobu šperků a módních doplňků. Nová kolekce vychází v limitované edici a zahrnuje prsteny, náušnice a manžetové knoflíčky vyrobené ze čtrnácti a osmnáctikarátového zlata. Šperky byly poprvé představeny letos v lednu na největším veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Hlavním cílem spolupráce je poukázat na to, jaký má elektronický odpad dopad na svět, ve kterém žijeme a rovněž ukázat, že lze materiály recyklovat pro další smysluplné účely.

Nikki Reedová, spoluzakladatelka firmy Bayou with Love, to vysvětluje takto: „Vytvořili jsme značku Bayou with Love s cílem zvýšit povědomí spotřebitelů o tom, jaké důsledky má chování lidí pro naši planetu. Chtěli jsme ukázat, že i krásné věci jako šperky a módní doplňky, lze vyrobit z udržitelných zdrojů. Tím, že používáme zlato, které bylo dříve považováno za odpad, usilujeme se společností Dell o to, aby se recyklovalo více přírodních zdrojů. Časem chceme dosáhnout stavu tzv. nulového odpadu (zero waste)."

Kolekce The Circular Collection od značky Bayou with Love zahrnuje modely šperků, jejichž ceny začínají od 78 dolarů a dají se objednat on-line přes stránky BayouwithLove.com.

 
Publikováno: 8. 2. 2018 | Počet přečtení: 317