asseco Aimtec murr

Čtenáři elektronických knih už si vychutnají i jejich barvy

Společnost PocketBook uvedla na trh první barevnou čtečku elektronických knih s nasvícením na světě. PocketBook Color Lux přináší možnost číst barevné elektronické publikace všech dostupných formátů e-knih na elektronickém papíře. 

 

„Čtení elektronických publikací bylo dosud omezeno na černobílé vnímání. Řada firem se pokoušela vytvořit barevnou čtečku, ale většina těchto pokusů skončila ve fázi prototypů. Nová čtečka poskytuje všechny výhody elektronického papíru, doplněné vrchním nasvícením displeje pro večerní čtení a dotykovým ovládáním “, řekl Maksym Zheleznyak, šéf CEE Sales Department firmy PocketBook.
Elektronický papír je speciální technologie, která při čtení působí dojmem skutečného papíru. Nesvítí do očí a nespotřebovává energii, s výjimkou momentu, kdy překresluje stránku, čemuž při normálním čtení odpovídá otáčení stránky. Velký 8“ komfortní dotykový displej založený na technologii E Ink Triton dokáže zobrazit 4096 barev a poskytuje vynikající obraz všech typů publikací, včetně obrázků, což činí z této čtečky ideální přístroj pro čtení periodik bohatých na grafiku, mapy, fotografie apod. Displej s možností ovládání více prsty umožňuje snadno měnit velikosti zobrazení a ovládat při čtení všechny funkce a nástroje. Speciální funkce Text to Speech dokáže předčítat elektronický text do sluchátek nebo reproduktorů ve zvukovém formátu. Vestavěné rozhraní Wi-Fi umožňuje přístup k internetu, využití sociálních sítí a služby PocketBook ReadRate, která shromažďuje hodnocení knih a publikací od čtenářů. Nainstalované slovníky ABBYY Lingvo poskytují pomoc při čtení cizojazyčných knih a časopisů. Díky výkonné vestavěné baterii 3000 mAh, dokáže čtečka na jedno nabití překreslit (otočit) až 5400 stránek.
 

 
Publikováno: 9. 8. 2013 | Počet zobrazení: 3130 článek mě zaujal 701
Zaujal Vás tento článek?
Ano