asseco Aimtec murr

Do pedálů!

Šlapací autíčka patřila k oblíbeným hračkám, než je vytlačila elektrická vozítka (aby se civilizací zhýčkané dětičky tak nenadřely). K nápadu se však vrátili před časem vývojáři firmy Honda, a to ve velkorysém stylu: rovnou v konceptu šlapacího autobusu "Running Bus" v rámci soutěže Design Challenge. 

 

O jeho pohon by se starala desítka běžců z řad milovníků fitnessových aktivit, kteří „joggují“ na stacionárních zařízeních uvnitř vozidla a jejichž svalová energie by generovala výkon potřebný pro jeho pohon.
Zatímco v případě Honda HP (Human Powered) Running Bus šlo pouze o koncept, lidskou energii v podobě šlapání do pedálů využila v reálu belgická společnost WeWatt u projektu svých pracovních stolů nazvaných WeBike, kde si takto vyrábějí uživatelé energii pro napájení svých spotřebičů pro jakékoli zasunuté, resp. připojené zařízení. V přední části je interaktivní LED displej zobrazující uživateli množství energie generované. Stolky stojí kolem 13 000 dolarů a jsou nabízeny i k pronájmu. WeBike pomáhá firmám ušetřit náklady na energii a zároveň dbát na zdraví a pohodu svých zaměstnanců, protože je prokázáno, že fyzická aktivita zostřuje myšlení, a zároveň umožňuje uživatelům nabít si svou elektroniku např. před obchodními schůzkami, konstatují tvůrci tohoto nápadu.
 

 

 
Publikováno: 3. 4. 2013 | Počet zobrazení: 3609 článek mě zaujal 765
Zaujal Vás tento článek?
Ano