asseco Aimtec murr

První barevná čtečku e-knih s nasvícením

Společnost PocketBook oficiálně potvrdila vývoj první čtečky na světě s 8” barevným displejem, který využívá technologii elektronického inkoustu s nasvícením, a eliminuje nedostatky dosavadních zařízení s podobnými displeji bez funkce nasvícení, které neposkytovaly takové parametry jasu a kontrastu. 

 

Osmipalcový kapacitní dotekový „multi-touch“ displej s rozlišením 600x800 bodů a zobrazením 4096 barev používá technologii E-Ink Triton 2. generace, která je nejen šetrná pro oči, ale ve srovnání s obdobnými řešeními na bázi TFT i mnohem energeticky úspornější (baterie vydrží v závislosti na způsobu používání až jeden měsíc).
Za pozornost stojí i speciální senzorová oblast na displeji, použitá poprvé na podobném typu zařízení, která reaguje na dotek a umožňuje ovládat nasvícení bez nutnosti otevírat menu, takže příznivci nočního čtení budou moci ovládat intenzitu světla pouhým dotykem na rámeček čtečky.
Nová čtečka PocketBook by podle výrobce měla oslovit především ty, kdo čtou časopisy ve formátu PDF, nebo pracují s tabulkami a grafy, vzhledem k tomu, že nabízí výrazně větší komfort při procházení časopisů, analýze grafů a čtení technické literatury. Tradiční vlastnost čteček umožní otevřít prakticky jakýkoliv dokument v rámci všech knižních formátů. Na evropském trhu by se nová čtečka měla objevit v červnu 2013.
et 

 
Publikováno: 11. 2. 2013 | Počet zobrazení: 3124 článek mě zaujal 642
Zaujal Vás tento článek?
Ano