asseco Aimtec murr

Filtry pro vodní chladicí okruhy: Snižujte náklady

Provoz a údržba vodních chladicích okruhů se již téměř neobejde bez vhodné filtrace. Filtry zabraňují zbytečně vynaloženým nákladům na provoz chladicího okruhu. Pro filtraci chladicích okruhů se využívají jednoduché výměnné filtry, automatické samočisticí filtry nebo speciální mikro písková filtrace. 

 

„Výběr správného typu filtrace vždy záleží na konkrétním projektu. Je však prokázáno, že vhodnou filtrací se dají uspořit velmi významné náklady spojené s provozem a údržbu vodních chladicích okruhů,“ říká Daniel Leysek, product manažer pro filtrační techniku odštěpného závodu HYDRO-TECH společnosti HENNLICH.

Jednoduché výměnné filtry
Tyto filtry se používají zejména pro menší chladicí okruhy, kde je požadavek především na nízké pořizovací náklady. Tato filtrace je velmi účinná a dokáže odfiltrovat většinu suspendovaných látek, avšak jak je již patrné z názvu, filtrační vložky se musí po jejich zanesení měnit.

Automatické samočisticí filtry - Schünemann
Pro velké projekty, které se vyznačují vysokým průtokem a kde není požadavek na nejjemnější filtraci, se využívají automatické samočisticí filtry. „U těchto aplikací se jedná spíše o takzvanou „ochrannou filtraci“ než přímo o odstranění většiny suspendovaných látek. Tato filtrace je na rozdíl od jednoduchých filtrů automatická, tudíž i provoz je bezúdržbový,“ vysvětluje Daniel Leysek.

Mikro písková filtrace - Vortisand®
Tento typ filtrace kombinuje výhody obou předchozích filtrací. Filtry jsou na jednu stranu plně automatizované a zároveň jsou schopny odfiltrovat většinu suspendovaných látek o velikosti až 0,45 µm. Mikro písková filtrace díky svým vlastnostem přináší velké úspory při provozu i údržbě chladicích okruhů především díky snížení spotřeby energetické náročnosti. Při použití strojních chladičů se dá dokonce přímo spočítat úspora elektrické energie. Mezi další přínosy mikro pískové filtrace patří snížení spotřeby chemikálií, snížení nákladů spojených s údržbou a čištěním zařízení, snížení rizika poruchy zařízení v chladicím okruhu a výskytu bakterií, zejména legionelly.
Filtrační systém Vortisand® je navíc ekologickým řešením, které nemá další negativní vliv na životní prostředí.

O firmě HENNLICH
Firma HENNLICH je na poli kapalinové filtrace důležitým partnerem pro společnosti, které hledají kvalitní filtrační systémy za rozumnou cenu. HYDRO-TECH  dodal kompletní technická řešení mnoha zákazníkům v Čechách i na Slovensku.
 

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 3174 článek mě zaujal 643
Zaujal Vás tento článek?
Ano