asseco Aimtec murr

Podzimní přehlídka představí novinky v oblasti úspor za energie

S rostoucími cenami energií nabývá stále více na významu možnost jejich efektivního využívání. Oblast úspor za teplo, plyn a vodu a snaha o konstrukci nových zařízení na šetření nebo výrobu energie je dnes odvětvím, kde probíhá překotný vývoj a veletrh je proto pro výrobce šancí, jak seznámit se svými novinkami veřejnost a potenciální obchodní partnery. 

 

Výsadní pozici mezi tuzemskými akcemi podobného zaměření má veletrh Aqua-therm, který předposlední listopadový týden přivítá v areálu výstaviště PVA Expo Letňany vystavovatele a návštěvníky dalšího ročníku.

Klíčové pro profesionály, užitečné i pro laiky
Největší domácí akcí v oblasti úspor za energie a zásadní událost pro všechny profesionály z oboru technického zařízení budov (TZB) je mezinárodní veletrh vytápění, ventilace, klimatizace, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky Aqua-therm, který se blíží do své třetí dekády. Jubilejním 20. ročníkem bude sice až ten příští, ale i letošní, v celkovém pořadí 19., má pro vystavovatele nemenší význam a představí se na něm řada atraktivních novinek a zajímavých řešení. Nejlepší z nich, které vyhodnotí odborná porota, jsou tradičně oceňovány zlatými medailemi. Pro mnohé vystavovatele jsou výrazným impulzem, který pomáhá jejich prosazení na silně konkurenčním trhu, pro zákazníky zase signálem, kde hledat špičková řešení v oboru.
To bylo i důvodem, kvůli němuž navštívilo loňský ročník veletrhu během pěti veletržních dní 30 000 návštěvníků. Z toho bylo 60 % odborníků a profesionálů z oboru TZB, zbytek pak veřejnost, která si na veletrh přišla prohlédnout novinky a nové technologie z oblasti vytápění, ventilace, klimatizace, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky. Jak vyplývá z návštěvnického průzkumu, téměř 60 % z návštěvníků jsou lidé, kteří ve svých firmách rozhodují nebo spolurozhodují o nákupech a investicích, necelých 20 % veletrh v jeho průběhu navštíví více než jednou a 92 % se na Aqua-therm Praha plánuje vrátit i v příštím roce. Své exponáty loni prezentovalo 220 firem ze 40 zemí světa. A podle odpovědí dotázaných návštěvníků se firmám účast rozhodně vyplatí, protože 78 % lidí  ovlivňuje v rozhodnutí, jaký výrobek zakoupit, právě návštěva veletrhu. Přitom 20 % se chystá pořídit výrobky za více než 50 000 Kč a 16 % hodlá investovat více než 20 000 Kč.  Obdobné výsledky lze podle předběžných údajů očekávat i pro letošní ročník.

Unikátní příležitost k získání kvalitních informací
Veletrh je pro návštěvníky především místem pro setkávání, přes polovinu z nich láká možnost vidět výrobky od různých firem na jednom místě a získat informace přímo od školených pracovníků vystavujících značek. Dalším významným zdrojem informací jsou pak různé doprovodné akce. Tak jako loni i v rámci letošního ročníku je připraveno na Aqua-thermu bohatý doprovodný program zahrnující především řadu odborných konferencí.
První den veletrhu je avizován jako „Den TZB-info 2012“ a věnován problematice Energeticky nezávislého bydlení, rozčleněné do tří hlavních bloků. Blok I: Dodavatelé a nezávislost na dodavatelích elektrické energie, vodárenských společnostech a dodavatelích tepla (fotovoltaika, mikrokogenerace, akumulace energie, akumulace tepla, solární architektura a využívání tepelných zisků, a také legislativa).
Blok II: Specifická řešení pro energeticky nezávislý dům (Stavební konstrukce energeticky nezávislého domu, jeho větrání a vytápění).
Blok III: Náklady na provoz energeticky nezávislého domu (výpočet průkazu energetické náročnosti budovy).
Druhý den veletrhu, tj. ve středu 21. listopadu, je „Dnem Asociace tepelných čerpadel“. Hlavním tématem následujícího výstavního dne je zase „Provoz, vytápění, klimatizace a další technická zařízení budov“, a série přednášek a seminářů k nejčastějším problémům při projektování a dodávkách TZB. Dalšími okruhy budou řešení, vliv a dopady změn technických a dalších okrajových podmínek na provozní problematiku v oblasti TZB, zkušenosti s přípravou stavby, výstavbou a její předání z hlediska TZB, organizaci provozu otopných, VZT a dalších technických zařízení velkých budov formou insourcingu a provoz VZT a dalších technických zařízení moderní administrativní budovy s atributy umělé inteligence.
Pátek 23. listopadu budou hlavním tématem dne „Zkušenosti z provozu solárních zařízení". V přednáškách a seminářích, jejichž odborným garantem je Společnost pro techniku prostředí ve spolupráci s Československou společností pro sluneční energii (ČSSE), bude prezentováno provozní chování solárních soustav, představeny příklady realizovaných solárních termických systémů a výsledky jejich monitoringu, realizace solárních systémů na bytových domech i návrhy velkých solárních systémů. Nebudou chybět ani příklady ze zahraničí. Závěrečný den veletrhu AquaTherm 21012, tj. v sobotu 24. listopadu je na výstavišti „Den pasivního domu“.
Podrobné informace o veletrhu a doprovodném programu jsou k dispozici na
www.aqua-therm.cz.   /pp/

 

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 2844 článek mě zaujal 639
Zaujal Vás tento článek?
Ano