asseco Aimtec murr

Kennametal představuje novinky pro obrábění

Německý výrobce obráběcích nástrojů Kennametal zařadil do svého portfolia další produktové novinky - vysoce výkonnou rohovou frézu pro malé průměry Mill 1-7, která by měla nalézt uplatnění hlavně pro jemné dokončovací operace a nové hlavy pro vrtáky KSEM Plus.

 

Dokončovací frézka pro malé průměry
Jako nejnovější doplněk řady fréz Mill 1, reprezentující osvědčenou platformu pro dokončovací operace, nabízí nová frézka Mill 1-7 řešení při dokončování frézami malých průměrů. Nová řada je speciálně konstruovaná tak, aby pokryla zavrtávání, drážkování a zapichování pro aplikace v letectví, energetice a všeobecném strojírenství.
Multifunkční frézy Mill 1-7 mohou být použity pro rohové, sestupné, drážkovací, zapichovací a spirálové zavrtávací frézování, při použití jedné břitové destičky ke zvýšení produktivity, zredukování zásob a snížení nákladů na obrábění. Malá břitová destička nové frézy umožňuje použití vyšší hustoty zubů na frézovacím tělese než u velkých destiček, a proto dosahují vyšších posuvů a vysoký úběr materiálu. Vysoce pozitivní úhel čela břitových destiček poskytuje měkký řez a nízké řezné síly pro hladší vstup a výstup z materiálu. Tato schopnost rovněž umožňuje frézám obrábět vyššími posuvy při menších řezných silách.
Břitové destičky nové frézy jsou navrženy s eliptickou řeznou hranou, která je optimalizována pro přímou 90° stěnu a 0° úhlem dna a dovoluje tak nahradit monolitní karbidové frézy při některých dokončovacích operacích. K dispozici jsou ve třech sortách pro pokrytí různých aplikací a podmínek:
- Sorta KC725M je určena pro frézování běžných a zušlechtěných ocelí, nerezových ocelí a tvárných litin jak za sucha, tak při chlazení vodou.
- Vícevrstvý povlak TiN-TiCN-Al2O3-CVD sorty KCPK30, s pokročilým dokončovacím procesem po napovlakování Beyond, je vhodný pro širokou oblast aplikací při hrubování ocelí a litin. Tato sorta pracuje nejlépe za sucha, nicméně funguje i v mokrých podmínkách.
- Sorta KC522M je navržena pro poskytnutí lepšího výkonu ve všeobecném strojírenství při obrábění žáruvzdorných slitin a nerezové oceli. Odolává lomu a nabízí vylepšenou odolnost proti opotřebení a zvýšenou pevnost.

Nové hlavy B1 pro vrtáky KSEM Plus
Další produktovou novinkou firmy Kennametal jsou hlavy pro vrtáky KSEM Plus B1, které výrobce nabízí ve standardních průměrech 28-70 mm a u zákaznických řešení v rozsahu 28 – 127 mm. Jednoduchý, ale efektivní modulární vrtací systém KSEM Plus kombinující výhody modulárních vrtáků KSEM (vysoké posuvy a hodnoty poměru L/D) s výhodami vrtáků s výměnnými břitovými destičkami (vysoké řezné rychlosti a nízké provozní náklady) je měřítkem v současném průmyslu při vrtání otvorů velkých průměrů. Kennametal nyní rozšiřuje produktovou řadu KSEM Plus představením nové KSEM Plus B1 hlavy s DFC vodícími destičkami ke snížení nákladů na otvor v těžkých vrtacích podmínkách.
Rozšířené možnosti hlavy B1 dovolují vrtání skrze vrstvené materiály, šikmé výstupy, vrtání skrze příčné otvory a přerušované řezy. S novými vodícími destičkami, těží hlavy B1 z přesného vedení hlavy při vrtání skrz příčné otvory do šíře 50 % průměru vrtáku. Rovněž eliminují šnekové rýhy a drážky, nabízejí spolehlivé oboustranné vrtání při otáčení obrobku a umožňují dosahovat vysoce kvalitní výstupy otvorů. Dva efektivní břity, kterými je nová hlava osazena, velmi dobře snižují zatížení na hranu při vysokých posuvech, kompenzují radiální síly a zamezují vzniku disku při tvorbě pouze dvou třísek na řeznou hranu. /km/
 

 
Publikováno: 5. 1. 2013 | Počet zobrazení: 3099 článek mě zaujal 664
Zaujal Vás tento článek?
Ano