its murr Schunk

Planetové převodovky Quattro pro strojírenství

Quattro převodovky PHQ a PHQA se zvýšeným výkonem a menšími rozměry od německého výrobce převodovek a servomotorů STÖBER ANTRIEBSTECHNIK pro uspokojení nejnáročnějších zákazníků.

 

Quattro převodovky se čtyřmi planetami nabízí maximální hustotu energie a nejlepší torzní tuhost pro osy s vysokým zatížením. Rozložení momentu ze tří na čtyři planety umožňuje jeho zvýšení až o 35 % při stejné velikosti převodovky. Rozběhový moment se dostává až na 22 000 Nm. Velké převody umožňují získat vysoké momenty se slabšími motory, čímž se pro konstruktéry těžkých obráběcích strojů naskýtá možnost optimálního nastavení momentů setrvačnosti.
Rozdíl mezi řadou PHQ a PHQA je v preciznosti polohování – provedení PHQ dosahuje vůle v ozubení < 3 arcmin, provedení PHQA < 1 arcmin. Převodovky různých velikostí jsou k dispozici ve 2 a 3 stupňovém provedení s převodem 18 až 600 a rozběhovými momenty 950 až 22 000 Nm. Při použití je možnost volby – vyšší tuhost a vyšší rozběhový moment při stejných rozměrech nebo stejný moment a tuhost při menších rozměrech. Přírubová hřídel má vnitřní a vnější centrování a je schopna přenášet vyšší výkony. Počet otvorů na skříni převodovky je zdvojnásoben a zabudovat převodovku lze v jakékoliv poloze. Montáž motoru je velmi rychlá a precizní centrovací kroužek znemožňuje chyby montáže. Přenosu momentu mezi převodovkou a motorem se dosáhne jediným stahovacím šroubem. Výhodou planetových převodovek PHQ a PHQA je velmi tichý a precizní chod díky šikmému ozubení s optimalizovanou mikrogeometrií a prvotřídním opracováním.
 

 
Publikováno: 10. 10. 2012 | Počet zobrazení: 1723 článek mě zaujal 400
Zaujal Vás tento článek?
Ano