its murr Schunk

DMG a MORI SEIKI spojují svoje aktivity v České a Slovenské republice

Po úspěšné integraci na mnoha jiných trzích – jako je německý, asijský, americký a japonský trh – spojily DMG a MORI SEIKI od května letošního roku své aktivity i v České a Slovenské republice a své další působení zde budou rozvíjet společným úsilím. 

 

Společná integrace na českém a slovenském trhu se zpečetí právě na MSV 2012 v Brně, kde se v pavilonu P na jednom místě v působivé expozici o velikosti 205 m2 představí společná produkce obou společností jako celek.

Vítejte u DMG / MORI SEIKI Czech
Strategické partnerství mezi skupinou GILDEMEISTER a MORI SEIKI zahrnuje výrobu, nákup, výzkum a vývoj, jakož i prodej a servis na vybraných trzích, a obstarávaní financování pro zákazníky. Spolupráce těchto dvou globálních strojírenských gigantů nabízí významný synergický efekt, který se promítne do dalšího zkvalitnění nabídky špičkových obráběcích strojů a s nimi souvisejících služeb.
Společnost DMG / MORI SEIKI Czech ve své nové konsolidované podobě odpovídá za celý prodej a servis a podporu celého produktového portfolia obou těchto výrobců. S centrálou v Brně a se svými aplikačními, prodejními a servisními centry v Praze, Plané nad Lužnicí, a na Slovensku v Trenčíně a v Povážské Bystrici, stanovuje DMG / MORI SEIKI Czech průmyslový standard špičkových technických služeb při realizaci produktů a nabídce řešení pro jakoukoliv zákaznickou výzvu, ať už jde o soustružnické či frézovací technologie, broušení, nebo řídicí systémy a související služby. S týmem téměř 60 zaměstnanců vytváří profesionální zázemí pro všechny výrobní činnosti. Spojená a vylepšená hustá servisní síť obou výrobců umožňuje poskytovat komplexní technickou podporu a tím snížit zákazníkům náklady na servis.
“Konzistentní trhová orientace a technologické prvenství našich produktů jsou klíčové faktory našeho úspěchu. Vysoce motivovaní zaměstnanci DMG / MORI SEIKI mají ambici postavit se čelem náročným výzvám a poskytnout našim zákazníkům ta nejlepší řešení ve své třídě. Mohou se spolehnout na silnou prodejní a servisní organizaci s vysoce kvalitními pokročilými technologiemi,” říká jednatel DMG / MORI SEIKI Czech Ing. Jiří Marek, pod jehož vedením společnost nyní zastřešuje dva významné průmyslové regiony: Českou republiku a Slovensko.
S profesionálními službami, mezi něž patří i poradenství a podpora při aplikaci stroje v konkrétním prostředí, technické řízení a provozní podpora, zabezpečuje firma komplexní řešení v pravém slova smyslu pro jakékoliv potřeby zákazníka. V technologických střediscích se naživo předvádějí nejnovější technologie a školicí zařízení zajišťují důsledné zvyšování profesionální kvalifikace odborného personálu i kvalitní zaškolení a seznámení se stroji a novinkami pro zákazníky. Špičkově vybavené technické a aplikační středisko nabízí školení jak pro začínající, tak i pro pokročilé uživatele v oblasti CNC a CAD/CAM technologie obrábění kovů.
Spojenectví a jeho synergický efekt se významně promítá i do technologického zázemí nové společnosti. Ta se nyní na evropském kontinentu může opřít o výzkumný a vývojový potenciál 37 technologických středisek, jejichž zkušenosti a znalosti jsou cennou podporou i pro český a slovenský trh. S více jak 30 zaměstnanci servisu a místní servisní službou Hotline, která je v pohotovosti nepřetržitě 24 h denně zaručuje firma pomoc a podporu při řešení všech servisních potřeb kdykoliv se vyskytnou.
I když jsou DMG a MORI SEIKI  známé především dodávkami highend, kvalitních CNC soustruhů, obráběcích center, nejmodernějších 5osých strojů, reprezentovaných řadami Turn&Mill a Mill&Turn, stejně jako dodavatel ultrazvukových a laserových technologií (klíčové oblasti aktivit “Soustružení", “Frézování“, “ULTRASONIC“ a “LASERTEC“ jsou doplněny automatizačními a softwarovými řešeními pro obráběcí stroje), firmy nezanedbávají ani segment označovaný jako „entry level“. Obě samozřejmě intenzivně pracují rovněž na rozšíření nabídek strojů a zařízení pro začínající uživatele. Právě na tuto skupinu uživatelů je zaměřena v segmentu ekonomických soustružnických a frézovacích strojů ucelená produktová řada nesoucí označení ECOLINE. Tato řada strojů DMG / MORI SEIKI vychází z myšlenky poskytnout uživateli běžný vysoce kvalitní standard důsledným uplatněním standardizace, a spolehlivou konstrukci stroje při bezkonkurenčním poměru ceny k výkonu.

Řada DMU eVo: 5-osé frézování s bonusem
Společnost DECKEL MAHO Seebach představila na veletrhu EMO v Hannoveru řadu novinek a inovací, které podstatně rozšiřují spektrum aplikací kompaktní univerzální frézy eVo. Kromě lineárních fréz DMU 40 eVo a DMU 100 eVo, které se loni v Hannoveru představily celosvětově poprvé, představuje významný mezník i třetí světová premiéra na EMO 2011: DMU 60 evo linear, připravená i ve verzi s integrovaným výměníkem palet.
Nová generace DMU eVo představuje dokonalou interakci mezi výkonnostním potenciálem univerzální frézky a vertikálního obráběcího centra. Je proto ideální pro 5osé oboustranné obrábění a 5osé polohování, stejně jako 5osé simultánní obrábění kontur na jedno upnutí. Za pozornost stojí zejména uspořádání os X a Y jako optimalizovaný portál, kde krátká vzdálenost vodičů zajišťuje extrémně vysokou a konstantní stabilitu v celém pracovním prostoru. Tato strukturální forma snižuje prostorové nároky příslušných zařízení eVo, a zlepšuje boční přístupnost pracovního prostoru.
Jednou z uživateli velmi oceňovaných vlastností řady eVo je vysoká dynamika strojů. Všechny modely mají lineární pohony, které umožňují rychlý posun až 80 m/min. Hodnota zrychlení 10 m/s² s ohledem na dynamiku mluví sama za sebe a jasně dokazuje, že lineární technologie bude mít významný dopad na budoucnost trhu obráběcích strojů.
K dalším zásadním charakteristickým rysům této řady patří optimální stolní kinematika pro 5osé frézování, výborná přístupnost, stejně jako rychlý posuv os. Navíc nabízejí stroje této řady poměrně jednoduché automatizační funkce pro výměník palet nebo robotické systémy, s nimiž je možné ještě efektivněji zpracovávat dávkové objemy.

Správný stroj pro každou aplikaci
S modely DMU 40 evo linear a DMU 100 evo linear završuje DMG / Mori Seiki kompletaci rozsahu své řady eVo u aplikací větších a menších rozměrů. Traversní posuvy pro nejmenší model činí 400/400/375 mm, pro největší model 1000/900/700 mm, takže zákazník může zvolit pro každou aplikaci správný stroj. Pracovní plocha NC naklápěcího rotační stolu má rozměry 450 × 400 mm, nebo 950 x 800 mm, a zatímco tabulka DMU 40 evo linear přijímá obrobky o hmotnosti max. 200 kg, v případě DMU 100 eVo linear je to až 1000 kg.
Řada uživatelů ale pravděpodobně shledala ve světové premiéře trojice novinek eVo nejužitečnější verzi DMU 60 evo linear s výměníkem palet, který zaujal rychlou výměnou, stejně jako jeho vysoký stupeň integrace do pracovního prostoru, který zůstává volně přístupný. Velkou výhodou tohoto řešení jsou minimální rozměry základnové plochy - zabere 8,2 m².
S novým DMU 60 eVo linear včetně integrovaného výměníku palet se DECKEL MAHO zaměřuje na nejrůznější průmyslová odvětví od automobilového a leteckého průmyslu, přes výrobu nástrojů a forem až po lékařské aplikace a strojní inženýrství, kde nejčerstvější inovace DMG / MORI SEIKI ukazují naplno své silné stránky. Se svými možnostmi otevírá tento stroj řešení pro celou řadu aplikací, od jednotlivých dílů po sériovou výrobu a úplné provedení až po 5osé simultánní obrábění.

Rozmanitost funkcí v základní, další možnosti ve volitelné výbavě
Jako základ pro individuální špičkový výkon nabízí modul DMU eVo také velké množství volitelných doplňků pro všechny modely strojů této řady. S volitelným lineárním pohonem pro ještě dynamičtější odezvu a přesnost zahrnuje i jemně odstupňovanou řadu high-tech vřeten od 10 000 ot.min-1 až po verzi 42 000 ot.min-1 a zásobník pro 30, 60 nebo 120 nástrojů v designu SK40/HSK63, který může být nakonfigurován tak, aby vyhovoval různým konkrétním požadavkům.
Stroj je vybaven řídicím systémem DMG ERGOline s 19 "displejem, jež ve spojení s 3D softwarem završuje rozmanitost funkcí pro řady eVo. Programování se provádí buď se systémem SIEMENS 840D solutionline s ShopMill nebo Heidenhain iTNC530. Obě řešení slibují optimální výkon v kategorii každodenní „day-to-day“ výroby a umožňují výrazně zvýšit celkovou produktivitu strojů řady eVo.
 

 
Publikováno: 10. 10. 2012 | Počet zobrazení: 2474 článek mě zaujal 387
Zaujal Vás tento článek?
Ano