its murr Schunk

Bal Seal Engineering v nových prostorech v centru Prahy

Americký výrobce pružin, těsnění, spojovacích materiálů a produktů pro elektromagnetické stínění společnost Bal Seal Engineering se stěhuje do centra Prahy. V nových prostorách v Paláci Archa bude působit rozšířený tým od září 2012.

 

Firma patří prakticky už od svého vzniku v roce 1958 k renomovaným světovým dodavatelům do různých průmyslových odvětví, včetně automobilového a leteckého průmyslu, energetiky, pro ropný a plynárenský průmysl až po zdravotní techniku. K rozhodnutí zřídit novou pobočku v Praze přivedl firmu rostoucí zájem českých a východoevropských firem o pružiny s unikátní technologií Bal Seal Canted Coil, která zvyšuje jejich spolehlivost a výkon. Firmě se daří na tradičních trzích, ale i v nových teritoriích jako je Bělorusko. Pražská kancelář by měla nyní firmě pomoci právě k dalšímu rozvoji v zemích východní Evropy. Umožní ji lépe uspokojovat rostoucí poptávku průmyslových firem ve východoevropském regionu, včetně Slovenska, Polska, Maďarska, Rumunska a také Ruska a dalších zemí, kde chce společnost posílit svou pozici na poli těsnicích technologií a položit základy pro podporu dalšího růstu, např. na Ukrajině a v Kazachstánu.
„Mnoho firem z USA a západní Evropy nyní přesouvá své výrobní závody do východoevropského regionu. Dělají to nejen kvůli nízkým nákladům, ale také kvůli dostupnosti velmi šikovných a vzdělaných pracovníků, kteří jim umožní dosáhnout nejvyšší produktivitu práce. A přesně to je oblast, kde jim může Bal Seal se svým týmem zkušených inženýrů a více než 120 patenty nabídnout užitečné produkty a služby pro zlepšení konkurenceschopnosti – včetně např. vývoje nových materiálů a řešení pro specifické účely či aplikace,“ konstatuje oblastní ředitel Bal Seal Engineering pro východní Evropu Tibor Jelenek.
Firma letos úspěšně obhájila certifikaci ISO / TS 16949, standard, který stanovuje přísné požadavky na kvalitu pro dodavatele do automobilového průmyslu, uznávaný v celém globálním dodavatelském řetězci. Potvrzuje, že její držitel je důvěryhodným zdrojem pro řešení i nejkomplikovanějších technických problémů. Vinuté pružiny Bal Seal jsou již používány jako kritické nosné komponenty pro nabíjecí jednotky elektrických vozidel, a její polymerové těsnění lze nalézt v systémech tlumičů u vozidel po celém světě. Jak uvedla Jesse Flores, zodpovědná ve společnosti Bal Seal Engineering za řízení kvality, usilovala firma o certifikaci zejména jako prostředek pro další růst segmentu v hybridních a elektrických vozidel. 

Unikátní výrobky a speciální řešení Bal Seal Engineering lze vidět na následujících výstavách:
MSPO – výstava obranného průmyslu (Kielce, Polsko) 3.-6. září 2012
eCarTec – veletrh elektromobilů (Mnichov, Německo) 23.-25. říjen 2012
Electronica – veletrh elektronického průmyslu (Mnichov, Německo) 13.-16. listopad 2012
Compamed – veletrh komponentů pro zdravotnickou výrobu (Düsseldorf, Německo) 14.-17. listopad 2012
Více informací o produktech a službách firmy je k dispozici na www.balseal.com.
 

 
Publikováno: 10. 10. 2012 | Počet zobrazení: 2090 článek mě zaujal 405
Zaujal Vás tento článek?
Ano